بهترین بذر گل کلم- آشنایی با 5 نوع بذر برای خرید

 بهترین بذر گل کلم

کشاورزان محترم آیا شما قبلاً تجربه موفقی در زمینه کاشت بهترین بذر گل کلم داشته‌اید؟ شاید این نکته را بدانید که گل‌کلم کمی سخت رشد می‌کند؛ اما مراقبت‌ها و رعایت برخی نکات، دستیابی شما را به یک محصول باکیفیت و پربار تضمین می‌کند.

ازاین‌رو قبل از اینکه قصد داشتید به پرورش بذر گل‌ کلم اقدام کنید، توجه داشته باشید که آبیاری مداوم، استفاده از بهترین بذر گل کلم، خاک مطلوب از عواملی هستند که باعث پرورش بذر گل کلم باکیفیت می‌شوند. بذر گل‌ کلم ارگانیک انواع مختلفی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با انواع بذر گل‌ کلم آشنا کنیم.

انواع بذر گل کلم

تقاضای زیاد گل‌کلم در بازار و صادرات آن به کشورهای مختلف، انگیزه کشاورزان را برای کاشت بذر گل‌ کلم افزایش می‌دهد. بذر گل کلم انواع مختلفی دارد که در ادامه برای شما کشاورزان عزیز توضیح داده‌ایم.

بذر گل‌کلم اسنو وایت

بذر گل کلم اسنو وایت یکی از بهترین بذر گل کلم بوده که رقمی هیبرید است و کشاورزان اکثر نقاط کشور به کشت بذر گل‌کلم اسنو وایت می‌پردازند. یکی از ویژگی های مهم این بذر که باعث شده گل‌کلم اسنو وایت اهمیت زیادی داشته باشد؛ وجود پوشش برگی عالی و مناسب است.

این پوشش تأثیر زیادی در کاهش رسیدن نور خورشید به هد کلم و همچنین افزایش ماندگاری محصول، کاهش آفتاب‌سوختگی گل‌کلم اسنو وایت دارد. از ویژگی‌های دیگر بذر گل‌کلم اسنو وایت می‌توان به داشتن هدمتراکم، مقاومت در برابر سرما و داشتن برگ‌هایی ترد و باکیفیت اشاره کرد.

بذر گل کلم اسنو وایت نمونه‌ای از بذر دیررس بوده که کشاورزان معمولا 90 تا 120 روز پس از کاشت بذر، آن را برداشت می‌کنند.

بذر گل‌کلم کارن

نمونه‌ای از پربارترین و بهترین بذر گل‌ کلم که از نظر رسیدگی تقریباً دیررس بوده، بذر گل کلم کارن می‌باشد. بذر گل کلم کارن هدفشرده و گنبدی‌شکل دارد که این خود حمل‌ونقل محصول را به مناطق دور آسان می‌کند و از ویژگی‌های مهم بذرکارن می‌توان گفت که این بذر مناسب کشت پاییزه بوده و از بوته‌ای قوی و کیفیت عالی برخوردار است.

بذر گل کلم استدی

نمونه‌ای از بهترین بذر گل کلم بذراستدی است. کشت بذر گل کلم استدی در فضای باز صورت می‌گیرد. این بذر به دلیل داشتن هد سفید، فشردگی زیاد و بوته‌ای قوی یکی از بذرهای محبوب در میان کشاورزان است. بذر استدی نمونه‌ای از بذر گل کلم زودرس بوده که در برابر گرما بسیار مقاوم می‌باشد.

بذر کلم‌قمری

کشاورزان عزیز اگرشما به دنبال یکی از غنی‌ترین انواع بذر کلم هستید، انتخاب بذر کلم‌قمری بهترین گزینه برای شما است. این کلم از ویتامین‌های زیادی مانند ویتامین C، D، کلسیم، پتاسیم و فسفر برخوردار است و ارزش غذایی بالایی دارد.

یکی از نکات مهمی که باید هنگام کاشت بذر کلم‌قمری به آن توجه کنید، این است که کلم‌قمری گیاهی آفتاب‌دوست بوده و برای رشد خود به نور خورشید نیاز دارد؛ بنابراین نمی‌توان آن را در سایه‌پرورش داد. بذر کلم‌قمری به آبیاری منظمی نیاز دارد؛ زیرا آبیاری دقیق باعث لطیف و خوش‌طعم شدن این نوع کلم می‌شود.

بذر کلم‌پیچ سفید

نمونه‌ای از بهترین بذر کلم‌ پیچ سفید، بذر کلم‌پیچ گرگورین است که رقمی زودرس بوده و مناسب کشت فضای باز است. این بذر به دلیل مقاومت زیادی که در برابر ترک‌خوردگی و پژمردگی دارد و همچنین به دلیل کیفیت بالا، هدمتراکم و گرد در میان کشاورزان محبوبیت فراوانی دارد.

انواع بذر گل کلم متنوع را از گلخانه آوین سفارش دهید!

گلخانه آوین انواعی از بذرهای باکیفیت و مرغوب را باهدف توسعه و بهبود کشاورزی در ایران تولید کرده است تا خیال شما کشاورزان محترم را از بابت کیفیت بذرها راحت کند؛ بنابراین اگر شما قصد تولید بذر گل ‌کلم را دارید، پیشنهاد ما به شما کشاورزان عزیز این است که از گلخانه آوین خرید عمده بذر گل کلم انجام دهید.

همچنین اگر می‌خواهید هزینه و وقت شما هدر نرود، می‌توانید با خرید اینترنتی بذر از این گلخانه خرید خود را انجام دهید. قیمت انواع بذر گل‌ کلم از جمله قیمت بذر گل کلم کاسپر را می‌توانید از سایت این گلخانه جستجو کنید.

کلام آخر

انتخاب بهترین بذر گل کلم یکی از عوامل مهم در تولید محصول باکیفیت است و نقش مهمی در موفقیت شما کشاورزان در تولید گل‌کلم دارد. در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع بذر گل کلم آشنا کنیم و یک گلخانه مورد اطمینان را برای خرید بذرهای مرغوب به شما معرفی کنیم.

سؤالات متداول

1. بهترین بذر گل کلم برای کشاورزان چه بذرهایی هستند؟

بذر گل‌کلم اسنو وایت، کاسپر، بذر گل‌کلم کارن

2. کلم ‌قمری چه ویتامین‌هایی دارد؟

این نوع کلم دارای ارزش غذایی بالایی است و حاوی ویتامین‌هایی مانند پتاسیم، فسفر و کلسیم است.

3. بذر گل کلم اسنو وایت چه ویژگی‌هایی دارد؟

هد متراکم، مقاومت در برابر سرما و داشتن برگ‌های باکیفیت

بذر
بذر گوجه فرنگی
 بذر گوجه فرنگی گلخانه ای
 بذر گوجه فرنگی آرسین
بذر گوجه فرنگی ساردین
بذر گوجه فرنگی آمینور
بذر گوجه فرنگی رادین
بذر گوجه فرنگی باربد
بذر گوجه فرنگی رایکا
بذر گوجه فرنگی فرین
بذر گوجه فرنگی ماسیس
بذر گوجه فرنگی فضای باز 
بذر گوجه فرنگی بورجن1219
بذر گوجه فرنگی بیتا
بذر خیار
بذر خیار گلخانه ای
بذر خیار پالیز
بذر خیار سوین
بذر خیار صدف
بذر خیار ثمن
بذر خیار فضای باز
بذر خیار دایا
بذر پیاز
بذر پیاز فضای باز
بذر پیاز ساهی
بذر ملون
بذر ملون سوفیا
بذر هویج
بذر هویج فضای باز
بذر هویج تیدا
بذر سبزیجات
بذر گل کلم

 سایر مقالات:

راهنمای خرید بهترین بذر صیفی جات + قیمت 1403
خرید بهترین بذر ملون در گلخانه آوین- معرفی 5 نوع بذر مرغوب 
بهترین بذر هویج در گلخانه آوین- 5 نوع بذر هویج برای خرید 

نظری داده نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *