4 علت لکه سفید روی گوجه فرنگی – بررسی عوامل + درمان

4 علت لکه سفید روی گوجه فرنگی - بررسی عوامل + درمان

4 دلیل لکه سفید روی گوجه فرنگی

چرا لکه سفید روی گوجه فرنگی تشکیل می‌شود؟ ظاهر میوه گوجه‌فرنگی اهمیت زیادی در نتیجه نهایی زحمات شما دارد. به همین دلیل با دیدن لکه‌های سفید میوه گوجه‌فرنگی ممکن است ناامیدی به سراغ شما بیاید. به طوری که نخواهید دیگر به سراغ تجربه بعدی از کاشت این گیاهان بروید.

اگر دلایل تشکیل لکه سفید روی گوجه فرنگی را بدانید، تا حد زیادی می‌توانید از این عارضه جلوگیری کنید. این مقاله دقیقاً در اینجا به کمک شما می‌آید. برای اطلاع از چگونگی تشکیل لکه‌های سفید روی گوجه فرنگی تا انتها با ما همراه باشید.

4 دلیل لکه سفید روی گوجه فرنگی

مشکلات آب‌ و هوایی

گرمای زیاد که بیشتر در مناطقی که تابستان‌های طولانی دارند، یکی از عوامل لکه‌های سفید گوجه فرنگی است. این تنش دمایی روی ظاهر و کیفیت داخلی میوه تأثیر می‌گذارد. هنگامی که به یکباره از هوای خنک بهاری وارد دوره هوای گرم و دمای بالا می‌شوید، ابتدا در دیواره‌های بیرونی میوه لکه‌های سفید و سفتی ایجاد می‌شوند.

به طوری که اگر میوه‌ها را از داخل ببرید به راحتی این لکه‌ها را می‌توانید مشاهده کنید. در صورتی که گرمای هوا همچنان پایدار باشد و شما در فکر اقدامی برای این مسئله نباشید، این لکه‌ها به مرکز میوه نیز می‌رسند. میوه‌هایی که بیشتر در حال رسیدن هستند، در برابر درجه حرارت بالا حساس هستند.

همچنین لکه‌های سفید ناشی از آفتاب سوختگی، در میوه‌های آسیب‌پذیر بیشتر دیده می‌شوند. آن دسته گوجه‌فرنگی‌هایی که پس از هجوم حشرات یا یک دوره بیماری دوباره سلامت و مقاومت خود را به دست آورده‌اند.

مشکلات آب‌ و هوایی یکی از عوامل لکه‌های سفید گوجه فرنگی

آسیب حشرات مکنده  

میوه گوجه فرنگی که دارای لکه‌های سفیدی روی پوست خود هستند، منبع تغذیه نوعی آفات و حشرات مکنده شده‌اند. در میان این آفات، حشرات بدبو قهوه‌ای از رایج‌ترین عامل ایجاد لکه سفید روی گوجه فرنگی هستند.

این حشرات در ساختار خود یک دهانه‌ تیز و سوزنی دارند. با استفاده از آن پوست گوجه فرنگی را سوراخ می‌کنند و تغذیه خود را شروع می‌کنند. این دهانه با قرارگیری در زیر پوست گوجه‌فرنگی، یک سری آنزیم‌ها و عفونت‌های مخمری را به داخل میوه تزریق می‌کند.

با ورود این مواد به داخل پوست، شما شاهد لکه سفید روی گوجه فرنگی خواهید بود. خوشبختانه، محصولاتی که از این طریق بیمار شده‌اند را می‌توانید در بازار عرضه کنید. به این دلیل که در طعم میوه تغییری ایجاد نمی‌شود. با این حال اگر از حمله این حشرات جلوگیری نکنید در رشد میوه‌های جوان‌تر اختلال ایجاد می‌شود. درنهایت شما با یک مزرعه از میوه‌هایی با اندازه کوچک تا متوسط که روی پوست خود لکه‌های سفیدی دارند، تنها خواهید ماند.

آسیب حشرات مکنده یکی از عوامل لکه‌های سفید گوجه فرنگی

 

عفونت باکتریایی

عفونت‌های باکتریایی یکی دیگر از عوامل تشکیل لکه سفید روی گوجه فرنگی هستند. در این میان شانکر باکتریایی، بدترین نوع آن‌ها هستند. متأسفانه، اگر این باکتری بتواند به محصولات شما حمله کند، نمی‌توانید آن را در روزهای ابتدایی به راحتی تشخیص دهید. به همین دلیل گاهی اوقات مرگ گیاهچه‌ها و آسیب وسیع میوه‌ها ناگهانی رخ می‌دهد.

عوامل زیر باعث می‌شوند که این پاتوژن بتواند در اطراف گیاهانتان پرسه بزند و در یک موقعیت خاص لکه سفید روی گوجه فرنگی ایجاد کند:

  • محدوده دمایی بین 24 تا 33 درجه سانتی گراد
  • آبیاری از بالا و مرطوب ماندن برگ و میوه‌ها به مدت طولانی
  • وزش باد و بارش باران
  • رعایت نکردن بهداشت در مزرعه توسط خودتان و ابزارهای کشاورزی آلوده

اگر در اطراف مزرعه خود علف‌های هرز زیادی می‌بینید، بهتر است هر چه زودتر آن‌ها را از بین ببرید. این علف‌ها بهترین میزبان برای گذراندن دوره زندگی عامل ایجادکننده شانکر باکتریایی گوجه فرنگی هستند. درنتیجه علف‌های هرز به طور غیرمستقیم می‌توانند یکی از دلایل لکه سفید روی گوجه فرنگی باشند.

عفونت باکتریایی یکی از عوامل لکه‌های سفید گوجه فرنگی

 

بیماری‌های قارچی

گونه‌های متفاوتی از قارچ‌ها باعث ایجاد لکه سفید گوجه فرنگی می‌شوند. معمولاً لکه‌های سفید میوه گوجه فرنگی ایجادشده از این طریق همراه با لایه پودری است. به این دلیل که هاگ‌ها اثرات خود را روی این لکه‌ها در شرایط محیطی مطلوب خود قرار می‌دهند.

از میان بیماری های قارچی گوجه فرنگی، دو گونه‌ی Phytophthora Infestans و Leveillula Taurica از متداول‌ترین قارچ‌هایی هستند که لکه سفید روی گوجه فرنگی را تشکیل می‌دهند. آبیاری بیش از حد، گرمای هوا و وزش باد ازجمله اصلی‌ترین عواملی هستند که هاگ این قارچ‌ها را به میوه‌های روی بوته‌ها منتقل می‌کنند.

این پاتوژن‌ها با حمله به میوه‌هایی که در مرحله بلوغ هستند، راه خود را برای ورود به آن‌ها پیدا می‌کنند. در ادامه با انتشار عفونت در زیر بافت میوه، لکه‌های سفید روی گوجه فرنگی که همان هاگ‌ها هستند، ایجاد می‌شوند.

بیماری‌های قارچی یکی از عوامل لکه‌های سفید گوجه فرنگی

 

درمان لکه سفید روی گوجه فرنگی

لکه‌های سفید روی گوجه فرنگی در بیشتر مواقع در برداشت، عرضه به بازار و مصرف مشکلی ایجاد نمی‌کنند. با این حال اگر این عارضه بسیار توسعه یابد، ظاهر و کیفیت میوه تحت تأثیر قرار می‌گیرد. در این حالت نه‌تنها کاری برای نجات آن‌ها نمی‌توانید انجام دهید.

در جدول زیر اقدامات رایجی که در برابر هر یک از عوامل ایجادکننده لکه‌ سفید روی گوجه فرنگی می‌توانید انجام دهید، معرفی شده‌اند.

عامل ایجادکننده عارضه راهکار پیشنهادی
حشرات بدبو ·      استفاده از صابون حشره‌کش یا آب و صابون خالی برای از بین بردن دستی آفات
عفونت باکتریایی ·      رعایت بهداشت

·      تهویه هوا داخل مزرعه و گلخانه

·      تنظیم دمای محیط

بیماری‌های قارچی ·      استفاده از قارچ‌کش متناسب

·      آبیاری از پایین و نزدیک به سطح پایه گیاه

حرارت بالا ·      استفاده از مالچ

·      آبیاری منظم

·      جلوگیری از هرس زیاد شاخ و برگ‌ها

·      استفاده از شیلنگ خیساندن

به یاد داشته باشید که استفاده از کودهای شیمیایی، آفت‌کش یا قارچ‌کش‌های مناسب، باید نهایت دقت را به خرج دهید. به این دلیل که استفاده نادرست از نوع و میزان آن‌ها می‌تواند تهدیدی برای جان میوه‌های گوجه‌فرنگی مزرعه‌تان باشد.

درمان لکه سفید روی گوجه فرنگی

 

گلخانه آوین در حوزه مشاوره انواع مشکلات و بیماری‌های گوجه‌فرنگی، مؤثرترین راهکارهای ممکن را به شما پیشنهاد می‌دهند. تنها کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشکلات خود را با آن‌ها در میان بگذارید.

سؤالات متداول

  1. رایج‌ترین آفاتی که در ایجاد لکه سفید روی گوجه فرنگی تأثیر منفی دارد، کدام است؟

حشرات بدبوی قهوه‌ای

  1. چه عواملی باعث انتشار عفونت قارچ‌ها به میوه‌ها می‌شوند؟

آبیاری بیش از اندازه، آب‌وهوای گرما و وزش باد

  1. آسان‌ترین راهکار برای مقابله با حشرات بدبو چیست؟

استفاده از صابون حشره‌کش و ترکیب آب صابون عادی

لکه سفید روی گوجه فرنگی

 

سخن پایانی

لکه سفید روی گوجه فرنگی از طریق شرایط نامطلوب محیطی یا بیماری‌های باکتریایی و قارچی ممکن است رخ دهد. اگرچه این عارضه در دسته مشکلات نگران‌کننده قرار نمی‌گیرد؛ اما در سطح گسترده می‌تواند کیفیت میوه را تحت تأثیر قرار دهد. افزون بر آن هر کدام از آن عوامل به نوبه خود تهدیدی برای آینده کل گیاهان و مزرعه خواهد بود.

 

بیماری ها:

✅بیماری های کاهو
✅بیماری های توت فرنگی
✅بیماری های گل کلم
✅  بیماری های کرفس
✅بیماری های کلم
✅بیماری های گوجه فرنگی
✅بیماری های هندوانه
✅بیماری های فلفل دلمه ای
✅بیماری های بادمجان
✅بیماری های بامیه

 

 

 

 

سایر مقالات:

لکه روی برگ گوجه فرنگی
سبک شدن گوجه فرنگی
کوچک بودن گوجه فرنگی

 

نظری داده نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *