گرفتن مشاوره کشاورزی از گلخانه آوین گرین-9182115522 مهندس جلیلی

صفر تا صد مشاوره کشاورزی و اهمیت آن

آیا می‌دانید دریافت مشاوره کشاورزی می‌تواند تا حد زیادی به افزایش بهره وری محصولات و جلوگیری از بروز خسارات کمک کند؟ اگر به تازگی فعالیت خود را در حوزه کشاورزی آغاز کرده‌اید یا با مسائل و مشکلاتی در مزرعه یا گلخانه خود روبرو شده‌اید، مشاوره در بخش کشاورزی می‌تواند راهگشای شما بوده و بسیار مفید واقع شود.

خوشبختانه امروزه دیگر نیاز نیست در بسیاری موارد خود شخص به آزمون و خطا و کسب دانش در آن حوزه بپردازد و هم اکنون شما کشاورزان عزیز می‌توانید با بهره‌گیری از دانش و تجربه مشاوران کشاورزی عملکرد خود را بهبود داده و نتیجه بهتری کسب کنید. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درمورد اهمیت مشاوره کشاورزی صحبت کنیم.

مشاوره کشاورزی چیست؟

برای یک کشاورز مهم‌ترین موضوع این است که بتواند در زمان مناسب محصولات تولیدی خود را به فروش رسانده و از خرابی آن‌ها جلوگیری کند و البته مشتری با قیمت مناسب بیابد.

گاهی به دلیل کشت بیش از حد محصولات در زمین‌های کشاورزی، کاهش بارندگی و کمبود آب برای کشت، تغییرات آب و هوایی، بروز بیماری‌ها و آفات مختلف و راه‌های نوین مقابله با آن‌ها کشاورزی تنها با بهره گیری از تجربیات امر بسیار سخت و چالش برانگیزی خواهد بود.

در این راستا صحبت یا یک شخص یا گروهی از افراد مجرب در زمینه کشاورزی و شیوه‌های نوین آن می‌تواند موهبت بزرگی برای کشاورزان باشد. به همین علت است که امروزه مشاوره کشاورزی به عنوان امری ضروری و مهم برای افراد فعال در این حوزه شناخته می‌شود.

توجه داشته باشید اگرچه ممکن است افرادی بدون دانش و تجربه کافی نسبت فعالیت‌های کشاورزی همچون سم پاشی، کوددهی و غیره اقدام کنند؛ اما در این شرایط رسیدن به یک نتیجه مطلوب قطعی نبوده و ممکن است منجر به ایجاد خسارات هنگفتی شود.

به طور کلی کارشناسان مشاوره کشاورزی با شناخت خاک، آب و هوای منطقه و نوع گیاه مورد نظر می‌توانند مانند یک پزشک شرایط را بررسی کرده و مواردی را تجویز کنند که در کمترین زمان به بهترین نتیجه منجر شوند.

در بسیاری از شهر‌ها علاوه بر مشاوره‌‌های کشاورزی حضوری، این خدمات به صورت تلفنی و آنلاین نیز ارائه می‌شوند. مشاور کشاورزی در تهران و سایر استان‌ها به دلیل تحصیل در این رشته و تخصصی که برای کشت و مراقبت از محصولات کشاورزی دارد می‌تواند با حداقل هزینه و آلودگی محیط زیستی، بالاترین سود را برای کشاورز به ارمغان بیاورد.

خدمات مشاوره کشاورزی شامل چه مواردی است؟

پیش از اینکه با شماره مشاوره کشاورزی تماس بگیرید، لازم است بدانید این کارشناسان در چه زمینه‌هایی می‌توانند به شما کشاورزان عزیز کمک کرده و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند. از این رو در ادامه به بررسی مهم‌ترین موضوعات در مشاوره تخصصی کشاورزی خواهیم پرداخت.

تفسیر نتایج آزمایش خاک

یکی از مهم‌ترین کار‌هایی که مشاور کشاورزی در همدان انجام می‌دهد تفسیر نتایج حاصل از آزمایش خاک کشاورزی است. در واقع کشاورزان باید برای بهره‌وری بهتر و سود بیشتر حداقل سالی یک بار خاک بستر کشت را به آزمایشگاه ببرند؛ زیرا اثر کشت‌های قبلی، نوع منطقه و آب و هوا ممکن است منجر شود خاک برای کشت گیاه مورد نظر مناسب نباشد.

بعد از نمونه گیری و آزمایش خاک از لحاظ میزان PH و حاصلخیزی آن یک فرد متخصص نتایج را بررسی می‌کند تا بتواند بر اساس دانش خود در این زمینه درمورد نوع محصولی که می‌توانید در این خاک پرورش دهید و نحوه آبیاری، کوددهی و مراقبت از آن‌ شما را راهنمایی کند.

شیوه مراقبت از گیا‌هان و درختان

سازگار نبودن گیاه مورد نظر با آب و هوای منطقه یا فصل کشت می‌تواند به رغم رعایت تمامی‌ موارد و اصول مربوط به پرورش صحیح آن گیاه نتیجه مطلوبی به دنبال نداشته باشد؛ بنابراین، به تمامی‌ کشاورزان و باغداران توصیه می‌کنیم پیش از کشت هر نوع محصولی حتماً از خدمات مشاوره کشاورزی بهره‌مند شوند.

اگر این کار انجام نشود، با کاشت و پرورش یک گیاه اشتباه در آب و هوا و منطقه جغرافیایی نامناسب برداشت خوبی را تجربه نکرده و دچار ضرر و زیان خواهید شد.

معرفی سموم مناسب آفات و نحوه استفاده

ممکن است کشاورزان بعد از مشاهد آفت در درختان و گیا‌هان باغ یا مزرعه خود دچار سردرگمی‌ شوند؛ زیرا از بین بردن آفات و حشرات گاهی بسیار غیر قابل کنترل است؛ به گونه‌ای که با وجود سم پاشی زیاد باز هم آفات باقی مانده و تمامی‌ محصول را نابود می‌کنند.

در این گونه مواقع بهترین روش استفاده از مشاوره کشاورزی و تماس با مشاور کشاورزی در تبریز و دیگر شهر‌ها در همان ابتدای مشاهده آفات در محصولات است. مشاوران نوع خسارت شما را یافته و آفت و سم مخصوص برای از بین بردن آن را به شما پیشنهاد خواهند داد.

تشخیص بیماری‌های گیاهی و درمان آن‌‌ها

با تمامی‌ تلاش و کوشش که کشاورزان به منظور مراقبت از درختان، گیا‌هان و محصولات خود انجام می‌دهند باز هم گاهی شاهد بروز بیماری‌های مختلف در محصولات کشاورزی هستیم. بیماری‌هایی نظیر انواع قارچ، آفات گیاهی، عدم رشد میوه یا محصول و… باید به سرعت رفع شوند؛ زیرا در غیر این صورت کل محصول نابود می‌شود.

مشاور کشاورزی در کرمانشاه در این شرایط همراه و یاریگر شما بوده و بعد از بررسی محصولات و تشخیص شدت و نوع بیماری (قارچی، غیر قارچی یا آفت بودن) می‌تواند راه‌های درمانی مؤثر را پیشنهاد دهد یا حتی سم پاشی را توصیه کند.

آموزش کود‌های مناسب و نحوه کوددهی گیا‌هان

از دیگر خدمات مشاوره کشاورزی که توسط مشاور کشاورزی در شیراز ارائه می‌شود باید به آموزش در حوزه کوددهی به گیا‌هان اشاره کنیم. کشاورزان برای پرورش بهتر گیا‌هان و درختان مزرعه و باغ خود باید نسبت به نگهداری و مراقبت دائمی‌ از آن‌ها دقت کافی داشته باشند.

برای مثال هر نوع گیاهی به میزان مشخصی به نور خورشید، ترکیب خاک و کود‌های مخصوص نیازمند است. درواقع با کشت گیاه در یک منطقه به مرور خاک مواد مغذی و سودمند خود را از دست داده و باید با دادن کود به خاک این کمبود جبران شود.

بهترین انواع کود شیمیایی، کود ارگانیک، کود آهن، کود مایع، کود جامد، کود کامل، کود روی، کود منگنز، کود منیزیم و غیره با هدف بهبود شرایط گیاه و افزایش محصولات در اختیار کشاورزان و باغداران قرار گرفته و شما می‌توانید با توجه به کیفیت بالای برند‌ها با خیال راحت از این محصولات استفاده کنید.

در این زمینه کمک گرفتن از مشاور کشاورزی در جنوب می‌تواند برای شما کشاورزان عزیز بسیار مفید باشد؛ زیرا متخصصان بر اساس نوع و ویژگی‌های خاک، نوع محصول و منطقه‌ای که زمین کشاورزی در آن قرار دارد بهترین کود‌ها را به شما معرفی خواهند کرد.

مشاوره احداث گلخانه

از دیگر بخش‌های مشاوره کشاورزی باید به مشاوره تأسیس و توسعه گلخانه اشاره کنیم. مشاوران در این نوع خدمات درمورد هزینه احداث گلخانه، میزان احتمالی سود گلخانه، نحوه اخذ مجوز، نوع محصولات پرورشی، طراحی بیرونی گلخانه، تأمین شرایط موردنیاز، بیماری‌های محصولات گلخانه‌ای و… راهنمایی‌های لازم را به گلخانه داران ارائه می‌دهند.

مشاوره گلخانه نه تنها برای افرادی که قصد دارند به تازگی گلخانه خود را راه اندازی کنند؛ بلکه برای کسانی که قصد توسعه و به‌روزرسانی گلخانه خود را نیز دارند امری ضروری است. از مزایای استفاده از این خدمات باید به آشنایی با حرفه گلخانه داری، انتخاب درست مکان گلخانه، شناخت کامل از تجهیزات، چگونگی کاشت گیاهان خارج از فصل و… اشاره کرد.

شما می‌توانید در صفر تا صد مراحل تأسیس، توسعه و مدیریت گلخانه خود از دانش و تجربه افراد متخصص در این زمینه بهره‌مند شده و تا رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب از پشتیبانی آن‌ها استفاده کنید.

هزینه مشاوره کشاورزی

درمورد تعرفه مشاوره کشاورزی باید بگوییم متغیر بوده و نمی‌توان نرخ ثابتی برای آن تعیین کرد؛ زیرا این هزینه بر اساس سابقه و تخصص مشاور، نوع خدمات، مسئولیت‌های مشاور، موقعیت جغرافیایی شرکت مشاوره و غیره تعیین می‌شود. برای اطلاع از قیمت خدمات لازم است با مشاوران در ارتباط باشید.

بهترین مشاوره کشاورزی را از آوین گرین بخواهید!

اگر در زمینه‌های مختلف کشاورزی همچون روش‌‌های کشت، مراقبت از گیا‌هان، آزمایش خاک، استفاده از کود و سموم، درمان بیماری‌های گیا‌هان و بسیاری موارد دیگر به کمک و مشاوره تخصصی نیاز دارید می‌توانید از خدمات مجموعه گلخانه آوین بهره‌مند شوید.

مشاوران آوین گرین با تسلط بر جدید دانش روز دنیا در عرصه کشاورزی آماده هستند تا بهترین راهکار‌ها و پیشنهادات را به شما کشاورزان عزیز ارائه دهند تا به سود و بهره بالایی برسید. کارشناسان تیم ما در صورت نیاز برای کارشناسی حضوری اقدام کرده و به دقت گلخانه یا مزرعه شما را مورد بررسی قرار می‌دهند.

سخن پایانی

افراد متخصص در زمینه مشاوره کشاورزی در حقیقت متخصصانی هستند که با برخورداری از دانش تخصصی و سال‌ها تجربه می‌توانند موضوعات مهم در حوزه پرورش محصولات کشاورزی را مورد بررسی قرار داده و با توصیه‌هایی که ارائه می‌دهند به ایجاد بهترین نتیجه کمک کنند.

از این رو استفاده از خدمات مشاور کشاورزی در کردستان و دیگر استان‌ها یک نیاز ضروری برای کشاورزان و گلخانه داران شناخته شده و در این شرایط می‌تواند به تولید محصولاتی بسیار بهتر و باکیفیت‌تر کمک زیادی کند. به همین علت ما در این زمینه به بررسی نکات مهمی‌ درمورد مشاوره در حوزه کشاورزی پرداختیم.

سؤالات متداول

۱. آیا مشاوره کشاورزی به صورت تلفنی انجام می‌شود؟

بله علاوه بر مشاوره حضوری امکان ارائه خدمات به صورت تلفنی و آنلاین نیز وجود دارد.

۲. آیا استفاده از مشاوره کشاورزی برای گلخانه ضروری است؟

بله این مشاوره‌های تخصصی در عملکرد بهتر گلخانه و تولید محصولات باکیفیت‌تر و بیشتر مؤثر هستند.

۳. دلیل انجام آزمایش خاک چیست؟

این کار درمورد وضعیت خاک و نحوه بهبود آن، مدیریت حاصلخیزی و غیره اطلاعات خوبی ارائه می‌دهد.

 

 

مشاوره گلخانه
مشاوره کشاورزی
مشاوره ساخت گلخانه
مشاوره کشت گلخانه ای
مشاوره کشت گوجه فرنگی

نظری داده نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *