مشخصات نشا کاهو اوکلیف { 0 تا 100 ویژگی های نشاء کاهو اوکلیف }

مشخصات نشا کاهو اوکلیف

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

مشخصات نشا کاهو اوکلیف – مزایا، نحوه استفاده و مصرف کاهو اوکلیف

در میان مشخصات نشا کاهو اوکلیف می‌توان همانند اکثر انواع کاهوهای دیگر، موجودیت برگ‌های آن در رنگ‌های سبز و قرمز در بازار را بیان کرد. افزون بر آن یکی از برترین مشخصات نشا کاهو اوکلیف، نحوه تولید نشا این نوع کاهو است.

نشا کاهو اوکلیف در دسته انواع کاهوهایی قرار می‌گیرد که رشد آسانی دارند؛ به‌طوری‌که در بالکن منزل توانایی کاشت و تولید نشا کاهو اوکلیف امکان‌پذیر خواهد بود. در ادامه این مقاله به موارد دیگری نظیر دلیل محبوبیت، مزایا، نحوه استفاده و نیازمندی‌های بیشتر آن می‌پردازیم.

مشخصات نشا کاهو اوکلیف - مزایا، نحوه استفاده و مصرف کاهو اوکلیف

 

 

ویژگی نشا کاهو اوکلیف

یکی از مشخصات نشا کاهو اوکلیف، امکان استفاده در ترکیبات متنوع مانند سالادها و موارد دیگری است که باعث شده تا این محول از محبوبیت بالایی در بین مصرف‌کنندگان مختلفی برخوردار باشد. همچنین از مشخصات نشا کاهو اوکلیف، بازده زمانی باردهی نشا این محصول و امکان استفاده از برگ‌های متنوع آن در رنگ‌های قرمز و سبز به طور متوسط 40 روز است.

رشد سریع و زودرس این محصول در فواصل زمانی کوتاه، وزن سبک 150 تا 200 گرمی، امکان تعداد کشت 80 تا 100 هزار در هر هکتار از ویژگی‌های قابل‌توجه این نشا است.

در کنار مشخصات نشا کاهو اوکلیف که ذکر شد، برگ‌های کاهو اوکلیف دارای طعمی شیرین و ترد هستند. همچنین عناصری مانند فیبرها، مواد معدنی و ویتامین‌های بسیار زیاد ضروری بدن در انواع آن وجود دارد که آن را به یکی از بهترین منابع غذایی در استفاده روزمره برای انسان تبدیل کرده است.

 

 

مزایای نشا کاهو اوکلیف

یکی از برتری‌های مشخصات نشا کاهو اوکلیف این است که زمان تولید و پرورش اولیه کاهش یافته است. به همین دلیل عرضه و مصرف آن نیز به تناسب زودتر خواهد بود که این خود مزیت بزرگی برای تولیدکنندگان و همچنین مصرف‌کنندگانی است که به همیشه به دنبال محصولات تازه هستند.

داشتن نشا کاهو اوکلیف باکیفیت باعث کاسته شدن دغدغه میزان رشد و همچنین نگرانی از چگونگی نتیجه خواهد شد. زیرا این نشاها با قرار گرفتن در محیط‌های کنترل شده‌، مرحله اولیه و به نسبت مهم را برای تولیدکنندگان این محصول گذرانده‌اند.

 از مزایای دیگر موجود در مشخصات نشا کاهو اوکلیف آن است که به صورت شخصی می‌توان گیاهان قوی و سالم‌تری را برای کاشت انتخاب کرد. به همین دلیل کنترل بیشتری بر روی ایجاد آفات و بیماری‌هایی که ممکن است در هنگام رشد اتفاق بیفتد، وجود خواهد داشت.

در کنار تمامی این مشخصات نشا کاهو اوکلیف، جنبه اقتصادی که جایگاه مهمی در تولید این محصول دارد نیز تحت‌تأثیر قرار گرفته است. استفاده از نشا برای تولید این کاهو هزینه‌هایی مانند خرید بذر و مراقبت‌های اولیه را عملاً از هزینه‌های تولیدکنندگان حذف می‌کند.

مزایای نشا کاهو اوکلیف

 

 

نحوه مصرف کاهو اوکلیف

در هنگام مصرف برای بهره حداکثری از خواص این کاهو بهتر است برگ‌های جوان آن که حالت تردتر و تازه‌تری دارند، استفاده شود. استفاده از سبزیجات به خصوص کاهو برای انواع سالاد و موارد مصرفی دیگر بهتر است به صورت تازه باشند.

زیرا نگهداری آن برای مدت زمان زیادی نه تنها طعم، بلکه خواص آن را از بین می‌برد. اما در صورت نیاز هم می‌توان برای چندین روز در دمای یخچال نگهداری شود.

اگر برگ‌های کاهو اوکلیف بدون شستشو و فشار مضاعف در یک ظرف یا کیسه پلاستیکی  و حتی در یک پارچه در کنار دیگر سبزیجات درون یخچال قرار گیرد، مدت زمان نگهداری آن را می‌توان بیشتر کرد و برای بعداً هم از آن استفاده نمود.

 اما بهترین روش برای مصرف، آن است که مستقیماً از زمینی که در آن کاشته شده است به درون بشقاب غذایی آورده شود. با برداشت تنها برگ‌های کاهو اوکلیف بدون دست زدن به قسمت پایینی این محصول که به رنگ سفید است و نقش ریشه را برای این گیاه دارد، می‌توان هر زمان برای مصرف برگ‌های تازه‌ای استفاده کرد. زیرا با برداشت بیشتر برگ‌ها، جوانه‌ها با سرعت بیشتری رشد خواهند کرد.

نحوه مصرف کاهو اوکلیف

 

 

تولید نشاء کاهو اوکلیف

بذر کاهو اوکلیف را می‌توان به طور مستقیم در خاک در فضای باز کاشت و یا نهال‌ها به باغچه بیرونی پیوند زده شوند. حدود شش تا هشت هفته قبل از آخرین روزهای بسیار سرد در بهار، باید بذرها در گلدان‌های کوچک یا سینی کاشته شوند. معمولاً حدود 3 هفته پس از کاشت، می‌توان آن‌ها را در فضای باز در حالی که چندین برگ دارند، پیوند زد.

همچنین در صورت کاشت آن در فضای باز باید خاک به صورتی کمی نرم شده باشد تا بتوان در آن کار کرد. در این حالت بذرها با فاصله 8-12 اینچ قرار می‌گیرند و در صورت کاشت ردیفی بهتر است فاصله ردیف‌ها بیشتر از 12 تا 18 اینچ باشد.

سپس بذرها باید با غبارپاشی خفیف خاک به عمق حدود 1/8 اینچ پوشانده شوند. برای آن که بذرها در طی چندین هفته جوانه بزنند و ریشه بدهند باید مداوم خاک مرطوب و دما تا 4 درجه سانتی‌گراد باشد.

تولید نشاء کاهو اوکلیف

 

 

آبیاری نشا کاهو اوکلیف

در ادامه موارد مشخصات نشا کاهو اوکلیف که تا به اینجا به آن پرداخته شد، بدیهی است که آبیاری یکی از نیازهای ضروری برای رشد این محصول است. نکته‌ای که باید به آن توجه نمود آن است که آبیاری اشتباه می‌تواند تمام زحمات کاشت آن را از بین ببرد.

به همین دلیل است که توصیه آن است که فارغ از نوع و فصل کاشت انجام شده، خاک این نشا همیشه باید در سطحی قرار گیرد که رطوبت داشته باشد. بدین ترتیب با آبیاری دوره‌ای منظم و به اندازه می‌توان این مورد را کنترل نمود و نگرانی را از این جهت برای رشد از بین برد.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

میزان رشد نشاء کاهو اوکلیف

یکی از سردرگمی‌هایی که معمولاً افراد درباره مشخصات نشا کاهو اوکلیف در هنگام به عمل آمدن آن دارند، زمان مصرف و میزان رشد کاهو اوکلیف است.

در صورت ایجاد شرایط مناسب دمایی، رطوبت و نشا باکیفیت بعد از گذشت چند هفته جوانه‌ها ایجاد می‌شوند که در حدود 30 روزگی می‌توان برگ‌هایی که به صورت جوان هستند را برداشت. به طور کلی این گیاه در حدود 50 تا 60 روز به طور کامل بالغ می‌شوند.

میزان رشد نشاء کاهو اوکلیف

 

 

 

نکاتی درباره کاشت نشا کاهو اوکلیف

کاهو اوکلیف دارای برگ‌هایی لطیف، نرم و نازک است که به دلیل طعم شیرینی که دارد، گزینه بسیار مناسبی برای مصرف در انواع سالاد در هر زمانی است.

نشا این کاهو در تمامی فصل‌های سال کاشته می‌شود. با این حال توصیه می‌شود برای داشتن نشا کاهو اوکلیف باکیفیت و رشد مناسب آن، کاشت در فصل‌های خنک سال مانند اوایل بهار یا اواسط پاییز انجام شود.

مقادیر کمی کاهوی اوکلیف می‌تواند به صورت مکرر کاشته شود تا همیشه کاهوی ترد و ترد در دسترس مصرف‌کننده باشد. در صورت کاشت نشا این کاهو در هر فصل دلخواه باید موارد خاصی در نظر گرفته شود تا حداکثر میزان رشد نشا کاهو اوکلیف مشاهده شود.

 از آنجایی که مشخصات نشا کاهو اوکلیف آن است که بهترین زمان برای کاشت آن فصول سرد سال است، می‌توان به صورت مستقیم در زمین و با محافظت از آن در برابر سرما شاهد بهترین رشد آن بود. نشا این نوع کاهو می‌تواند مقداری یخ‌بندان را تحمل کند؛ بنابراین اغلب کاشت آن در پاییز و پوشاندن گیاهان با پتوی مخصوص و یا تونل در صورت بروز هوای سرد، انجام می‌شود.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

این در حالی است که کاهو اوکلیف بهاری باید در ماه اسفند و اوایل شروع بهار در شرایط کنترل شده گلخانه‌ای کاشته شود و به محض اتمام روزهای سرد اواخر سال باید مواردی که در برابر سرما برای حفاظت از آن صورت گرفته است، برداشته شود تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

در مورد کاشت در تابستان، خاصیت نشا کاهو اوکلیف به این صورت است که جوانه زنی در دمای 70 درجه فارنهایت یا همان 20 درجه سانتی‌گراد دشوار خواهد بود؛ بنابراین باید به دنبال مکان خنک‌تری برای رشد آن بود.

همانند هر گیاه دیگری کاهو اوکلیف به خاک مرطوب نه خیس نیاز دارد و با زهکشی خوب  و در آفتاب کامل بهترین رشد را خواهد داشت؛ اما در سایه جزئی به‌طوری‌که خنکی مطلوب ایجاد شود نیز به خوبی رشد می‌کند. به همین دلیل است که دمای فصول سرد به طور محافظت شده برای رشد این کاهو بهترین گزینه خواهد بود.

در کنار تمام این شرایط باید توجه داشت که خود مشخصات نشا کاهو اوکلیف نیز در میزان رشد و به عمل آمدن آن تأثیر بسزایی دارد. نشا آماده کاهو اوکلیف موجود در گلخانه آوین نگرانی افراد را در این زمینه به طور کامل رفع کرده است.

نکاتی درباره کاشت نشا کاهو اوکلیف

 

 

قیمت نشا کاهو اوکلیف

همان طور که در قبل نیز به آن اشاره شد، در کنار مشخصات نشا کاهو اوکلیف، جنبه اقتصادی برای تولید و کاشت این نوع کاهو در جایگاه خود اهمیت دارد. ممکن است افراد در هنگام خرید این نشا با قیمت‌های متفاوتی روبرو شوند که دلیل آن هم به کیفیت و مشخصات نشا کاهو اوکلیف مربوط می‌شود.

قیمتی که اکثراً در بازار برای خرید نشا این محصول بر اساس تعداد ثبت سفارش وجود دارد، به صورت قیمت عمده‌ای از 230 تا 250 تومان است.

موضوعی که در گلخانه آوین به صورت بدیهی قابل مشاهده است این است که نشا کاهو اوکلیف ارزان در این مجموعه در کنار کیفیت هر کدام از آن‌ها و سایر مشخصات نشا کاهو اوکلیف، محصولاتی تضمین شده همراه با هزینه مقرون به‌صرفه‌ای را برای خریداران و تولیدکنندگان این محصول ایجاد کرده است.

برای آگاهی بیشتر در این مورد می‌توان به آدرس گلخانه نشا کاهو اوکلیف آوین مراجعه کرد.

قیمت نشا کاهو اوکلیف

 

 

کلام پایانی

در صورت آگاهی کامل از مشخصات نشا کاهو اوکلیف و مواردی همچون نحوه آبیاری، میزان دمای مطلوب، نوع خاک و مراقبت‌های دیگر برای کاشت آن می‌توان در زمان کوتاهی و به شیوه‌ای بسیار ساده این محصول را تولید و حتی برای استفاده شخصی نیز در مقیاس کوچکی کاشت.

 

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

 

تمامی محصولات آوین:

انواع نشاء
  انواع نشاء گوجه فرنگی :
نشاء گوجه فرنگی 8320
نشاء گوجه فرنگی گیلاسی
✅  انواع نشا گل کلم:
نشا گل کلم زودرس
نشا گل کلم دیررس
✅  انواع نشا کاهو:
نشا کاهو رسمی
نشا کاهو سالادی
نشا کاهو چینی
نشا کاهو فرانسوی قرمز
نشا کاهو فرانسوی سبز
نشا کاهو بیوندا
نشا کاهو باتاویا
نشا کاهو اوکلیف
✅  نشاء هندوانه
✅  نشاء کرفس
✅  نشاء بادمجان
✅  نشاء بامیه
✅  نشاء توت فرنگی
✅  نشاء کیل سبز
✅  نشاء جعفری فر
✅  نشاء سورل قرمز
✅  نشاء سوئیس چارد رنگی و خونی
✅  نشاء فیسالیس
✅  انواع نشاء فلفل:
نشاء فلفل دلمه
نشاء فلفل قلمی تند و شیرین
✅  انواع نشاء کلم پیچ:
نشاء کلم پیچ قرمز
نشاء کلم پیچ سفید

 

سایر مقالات:

مشخصات انواع نشا کاهو
پرورش نشا بادمجان
پرورش نشا بامیه
مشخصات نشا کاهو فرانسوی قرمز
آموزش کاشت انواع نشا کاهو

 

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

نظری داده نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *