بررسی 5 مورد مشخصات نشا کاهو سالادی در گلخانه آوین _ سفارش

مشخصات نشا کاهو سالادی

شماره تماس خرید نشا

مشخصات کاهو سالادی – مزایا، نحوه استفاده و مصرف کاهو سالادی

مشخصات نشا کاهو سالادی را در این مطلب مورد بررسی قرار می­دهیم. کاهو سالادی یک سبزیجات تابستانی محبوب است و به دلیل خواص فراوانی که دارد، همواره یکی از پرمصرف‌ترین و پرتقاضاترین‌ها بوده است.

ما در این مقاله مهم‌ترین مشخصات نشا کاهو سالادی را به همراه قیمت، ویژگی‌ها و خاصیت نشا کاهو سالادی بررسی می‌کنیم..

مشخصات کاهو سالادی - مزایا، نحوه استفاده و مصرف کاهو سالادی

 

 

ویدیو : مشخصات نشا کاهو سالادی

ویژگی نشا کاهو سالادی

بذر این نوع نشا باید در خاک سبک و غنی در باغ کاشته شود. مهم‌ترین ویژگی نشا کاهو سالادی این است که برای آب و هوای معتدل مناسب است و در شرایط مساعد به مدت یک سال میوه می‌دهد؛ اما بعد از کاشت 5 تا 8 روز طول می‌کشد تا شاخه‌های جدید سبز شوند. بهترین زمان برای کاشت بذر کاهو از فروردین تا مرداد است.

یکی دیگر از مشخصات نشا کاهو سالادی این است که از نظر رشد و کاشت، نهال‌های سطحی پس از باردهی به مدت 40 تا 50 روز در محیطی آفتابی کاشته می‌شوند. کاهو سالادی با طعم خوب، برگ‌های آبدار و ترد یکی از رایج‌ترین انواع کاهو است که در تهیه انواع سالاد استفاده می‌شود.

کاهو یکی از گیاهان بومی ایران و ترکمنستان و از خانواده آفتاب‌گردان است که از ۲۵۰۰ سال پیش به عنوان دارو و غذا وارد زندگی بشر شد.

ویژگی نشا کاهو سالادی

 

 

 

مزایای نشا کاهو سالادی

برگ‌های کاهو از بیرون سبز، در داخل زرد و در قسمت بالای مغز که به سمت بالا رشد می‌کنند سفید است. کاهو سالادی سبزی است که برای آب و هوای خنک و فصول خنک مانند بهار و پاییز مناسب است، اما در برابر دمای بالا آسیب‌پذیر و مستعد سوختن برگ است.

با این حال، یکی از مزایای نشا کاهو سالادی این است که اگر منطقه شما در هر فصلی با گرما یا سرما مواجه نیست، می‌توانید در تمام فصول سال کاهو سالادی بکارید.

مزایای نشا کاهو سالادی

 

 

نشا آماده کاهو سالادی

نشا آماده کاهو سالادی یکی از پرطرف‌دارترین نهال‌های بازار کشاورزی است، کاهو سالادی مورد علاقه مردم است در حالی که می‌توان از آن در انواع سالاد و ساندویچ استفاده کرد. با این حال، اصولی در کشت آن وجود دارد که برای همه مناسب نیست و با کمک مشاور گلخانه می‌توانید همه آن‌ها را درک کنید.

در صورتی که می­خواهید از شر مراحل کشت و برداشت خلاص شوید، می­توانید از گلخانه آوین نشا آماده کاهو را با قیمت مناسب و مقرون به صرفه خریداری نمایید.

شماره تماس خرید نشا

 

مشخصات نشا کاهو سالادی

یکی از مهم‌ترین مشخصات نشا کاهو سالادی این است که از خاک سبک و غنی و کمپوست باغچه تهیه می‌شود و در برابر بیماری‌هایی مانند قارچ مقاوم است و به مدت یک سال در شرایط مناسب به میوه دهی خود ادامه می‌دهد.

همچنین از دیگر مشخصات نشا کاهو سالادی می‌توان به علاقه شدید آن‌ها به آفتاب اشاره کرد که با این ویژگی باید در مکانی با آفتاب گیر کاشته شوند. دیگر مشخصات نشا کاهو سالادی این است که نهال‌های این مدل کاهو از نظر ظاهری سبز تابستانی با 2-4 برگ کوچک گرد، کوچک‌تر از برگ‌های اصلی تولید شده در زمان رسیدن کامل هستند.

همچنین از مهم‌ترین مشخصات نشا کاهو سالادی می‌توان به این مورد هم اشاره کرد که ساقه‌های کوچک در انتهای خود به ساقه اصلی متصل می‌شوند. ساقه اصلی در نهایت به ریشه‌های آن متصل می‌شود که شبیه سوراخ‌های سینی نشا گلخانه آوین است که هنگام کاشت باید زیر خاک قرار گیرد.

مشخصات نشا کاهو سالادی

 

 

 

کشت نشا کاهو سالادی

برای کاشت نشا کاهو سالادی، ریشه‌ها را به عمق 3 الی 4 سانتی متر در خاک قرار دهید و با خاک بپوشانید. بلافاصله پس از کاشت نشاها را آبیاری کرده و از رطوبت کافی خاک اطمینان حاصل کنید. این گیاه عموماً باران را دوست دارد.

به همین دلیل است که آبیاری یکی از نکات کلیدی از مشخصات نشا کاهو سالادی است. این گیاه به آفتاب سوختگی نیز بسیار حساس است و بلافاصله پس از آفتاب دچار سوختگی و آسیب می‌شود. اگر کاهو را در فضای باز می‌کارید، در صورت پیش‌بینی نور مستقیم خورشید، از سایه در زمین کشاورزی خود استفاده کنید.

برای کاشت مکانیزه فاصله ردیف‌ها معمولاً 70-80 سانتی متر و برای کشت دستی 20-36 سانتی متر است. کاهو را می‌توان به صورت بذر در زمین یا با نشاکاری کشت کرد. قبلاً کاشت مستقیم در ایران جریان اصلی بود، اما در سال‌های اخیر تقاضای فزاینده‌ای برای کاشت کاهو سالادی وجود داشته است.

شماره تماس خرید نشا

 

تولید و پرورش نشا کاهو سالادی

نکاتی برای تولید نشا کاهو سالادی برای اطمینان از کیفیت خوب و جلوگیری از آلودگی به آفاتی مانند قارچ وجود دارد. پرورش نشا به این روش نیاز به انواع کودها و سموم کشاورزی را کاهش می‌دهد یا از بین می‌برد. تولید به این روش به دلیل کیفیت بالاتر قیمت را نیز افزایش می‌دهد که به نوبه خود باعث سود بیشتر فروش به بازار تقاضای اطراف می‌شود.

بنابراین اگر قصد تولید بذر کاهو سالادی را دارید، قبل از اقدام از روش‌های جدید تولید بر اساس علم روز دنیا بهره ببرید. هنگامی که این دانش را به دست آوردید، نشاها را به عمق 0.5 سانتی متر داخل خاک بریزید و بپوشانید.

پس از این، بذرها را آبیاری کنید، آن‌ها را در سطوح استاندارد دما، رطوبت و نور نگه دارید و صبر کنید تا جوانه بزنند. پس از آن، نهال‌ها را به زمین کشاورزی یا گلخانه‌ای که قرار است در آن کشت شوند، منتقل نمایید.

تولید و پرورش نشا کاهو سالادی

 

 

میزان آبیاری نشا کاهو سالادی

کاهو دارای ریشه‌های سطحی است، بنابراین در محل پخش شدن ریشه‌ها به آبیاری شدید و رطوبت کافی نیاز دارد. بهترین راه برای آبیاری کاهو و صرفه جویی در مصرف آب، آبیاری قطره‌ای است. آبیاری با باران به دلیل افزایش رطوبت سطح برگ‌ها، جمع شدن آب بین برگ‌های کاهو، شیوع سفیدک پودری، بیماری‌های قارچی، پوسیدگی برگ و آفتاب سوختگی توصیه نمی‌شود.

یکی از مهم‌ترین مشخصات نشا کاهو سالادی این است که در ابتدای رشد توانایی رقابت با علف‌های هرز را ندارد، بنابراین علف‌های هرز زمینی که برای کاشت کاهو در نظر گرفته شده است باید قبل از کاشت با علف کش از بین رفته یا با کولتیواتور شخم زده شود.

شماره تماس خرید نشا

 

رشد نشا کاهو سالادی

کاهو یکی از سبزیجات فصل خنک است و یکی از قدیمی‌ترین و پرمصرف‌ترین سبزیجات در جهان به حساب می‌آید. میزان رشد نشا کاهو سالادی به دمای خنک بستگی دارد (اپتیمم 16-18 درجه سانتیگراد) و اگر دما از 28 درجه سانتیگراد بیشتر شود به گل می‌رود و تلخ می‌شود. هر چه برگ‌های کاهو تیره‌تر باشد، مواد مغذی بیشتری دارد.

همچنین یکی از مهم‌ترین مشخصات نشا کاهو سالادی این است که کاهویی که نور کافی دریافت نمی‌کند، برگ‌های آن سبز مایل به سفید است. انتخاب تراکم کاشت مناسب برای رشد، دریافت نور و رقابت با علف‌های هرز بسیار مهم است.

کشت نشا کاهو سالادی مزیت بیشتری نسبت به کشت بذر مستقیم دارد که منجر به کاهش هزینه‌های کاشت و نگهداری می‌شود.

رشد نشا کاهو سالادی

 

 

طریقه مصرف کاهو سالادی

نحوه مصرف کاهو سالادی را می‌توان به روش‌های مختلفی امتحان کرد. به صورت خام یا تازه در برگر و سالاد استفاده می‌شود. کاهو را می‌توان با غذاهایی مانند نخود، لوبیا سبز و میگو مخلوط کرد.

شماره تماس خرید نشا

 

قیمت نشا کاهو سالادی

باوجوداینکه نشاهای تولید شده توسط گلخانه آوین مطابق با علم روز تولید می‌شود و در برابر بسیاری از آفات و بیماری‌ها مقاوم بوده و در مقایسه با رقبا از کیفیت بالاتری برخوردار است و پس از فروش نیز تیمی از متخصصان به شما مشاوره پشتیبانی می‌دهند

اما هیچ کدام از این موارد باعث افزایش قیمت نشا کاهو سالادی در این گلخانه نسبت به سایر مراکز فروش و گلخانه‌ها نشده است. مشخصات نشا کاهو سالادی تولید شده در گلخانه آوین با کاهش قیمت و بر اساس مصوبات اداره کشاورزی بین 250، 400 تا 700 تومان به فروش می‌رسد.

البته این قیمت‌ها به دلیل نوسانات بازار یکسان نخواهند بود و ممکن است تغییر کنند. اما این قیمت‌ها برای امروز یکسان است. همچنین پس از خرید آنلاین و حضوری هزینه ایاب‌وذهاب به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

قیمت نشا کاهو سالادی

 

 

 

نشا کاهو سالادی ارزان

در گلخانه آوین نشا کاهو سالادی باکیفیت در انواع مختلف آماده فروش به شما کشاورزان و گلخانه داران عزیز است. تیم گلخانه آوین با بهره‌گیری از علم روز و تخصص متخصصین مجرب، نشا کاهو سالادی ارزان را به گونه‌ای تولید می‌کند که در برابر بسیاری از آفات و بیماری‌ها مقاوم بوده و در نتیجه نیازی به تقویت‌کننده و حتی سم نیست.

همچنین گلخانه آوین بستری را برای بهره‌مندی از مشاوره پشتیبانی کارشناسان تیم پس از خرید سایر محصولات و خدمات ارائه می‌دهد. یکی دیگر از خدمات گلخانه آوین که یکی از دغدغه‌های اصلی کشاورزان و گلخانه داران مدرن است که از روش‌های سنتی تجارت استفاده نمی‌کنند و با خرید اینترنتی نشا کاهو سالادی و سفارش آنلاین محصولات خود در زمان، هزینه و تلاش صرفه جویی می‌کنند.

این سایت برای افرادی که مرکز مطمئنی برای خرید و فروش محصولات کشاورزی در منطقه خود ندارند بسیار مناسب است و حتی برای افرادی که به مراکز فروش معتبر نزدیک هستند باعث صرفه جویی در هزینه و زمان سفر می‌شود.

همچنین آدرس گلخانه نشا کاهو سالادی را می‌توانید از پایین همین صفحه پیدا کنید و به این مرکز برای جویا شدن از مشخصات نشا کاهو سالادی مراجعه نمایید.

نشا کاهو سالادی ارزان

 

 

 

سخن پایانی

همه افراد علم، دانش و تجربه مورد نیاز را در مورد کشت و مشخصات نشا کاهو سالادی نمی‌دانند. به‌عنوان‌مثال برای وارد کردن هر نوع کود، سم یا تقویت‌کننده به خاک، باید بدانید که آیا آن‌ها را تزریق کنید یا نه! یا اینکه آیا آن‌ها برای زمین‌های زراعی مورد نیاز هستند، این موارد را فقط کارشناسان می‌دانند.

قبل از تصمیم کاشت انواع کاهو سالادی بررسی کنید که آیا مناسب منطقه شماست و آیا در گلخانه یا زمین کشاورزی باروری بهتری خواهد داشت و تصمیم به کاشت آن بگیرید. از آنجایی که مشخصات نشا کاهو سالادی گلخانه آوین را در این مقاله ذکر کردیم و گفتیم که کیفیت بالایی دارند و در برابر بسیاری از آفات مقاوم هستند، بهتر است نشا یا بذر را از آوین خریداری نماید.

 

شماره تماس خرید نشا

 

تمامی محصولات آوین:

انواع نشاء: 
  انواع نشاء گوجه فرنگی :
نشاء گوجه فرنگی 8320
نشاء گوجه فرنگی گیلاسی
✅  انواع نشا گل کلم:
نشا گل کلم زودرس
نشا گل کلم دیررس
✅  انواع نشا کاهو:
نشا کاهو رسمی
نشا کاهو سالادی
نشا کاهو چینی
نشا کاهو فرانسوی قرمز
نشا کاهو فرانسوی سبز
نشا کاهو بیوندا
نشا کاهو باتاویا
نشا کاهو اوکلیف
✅  نشاء هندوانه
✅  نشاء کرفس
✅  نشاء بادمجان
✅  نشاء بامیه
✅  نشاء توت فرنگی
✅  نشاء کیل سبز
✅  نشاء جعفری فر
✅  نشاء سورل قرمز
✅  نشاء سوئیس چارد رنگی و خونی
✅  نشاء فیسالیس
✅  انواع نشاء فلفل:
نشاء فلفل دلمه
نشاء فلفل قلمی تند و شیرین
✅  انواع نشاء کلم پیچ:
نشاء کلم پیچ قرمز
نشاء کلم پیچ سفید

 

سایر مقالات:

پرورش سوئیس چارد رنگی
پرورش نشا توت فرنگی
پیوند نشا کاهو
پرورش نشا سورل قرمز
پرورش نشا هندوانه

 

شماره تماس خرید نشا

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *