بررسی و خرید 5 مدل نشا بادمجان – مشخصات + عکس و قیمت

نشا بادمجان

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

نشا بادمجان

نشا بادمجان که در گلخانه آوین تولید شود، از کیفیت و باردهی بالایی برخوردار است و بر اساس علوم روز دنیا طوری تولید می‌شود تا در مقابل آفات و قارچ‌های مختلف مقاوم باشد. کشت و پرورش بادمجان، اصول خاصی دارد و برای باروری بالاتر آن باید در مراحل خاصی از کاشت، داشت و برداشت کود و سم‌های مخصوص زیر نظر متخصصان به خاک اضافه شود.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

بادمجان صیفی‌ای است که در میان ایرانیان طرف‌داران زیادی داشته و در خیلی از غذاهای محبوب استفاده می‌شود؛ از همین رو کاشت آن در ایران ضروری به نظر رسیده و کشاورز را به سود خوبی خواهد رساند. ما در این مقاله کنار شما هستیم تا شما را در کاشت بادمجانی باکیفیت راهنمایی کنیم.

نشا بادمجان

 

 

ویدیو : نشا بادمجان

 

 

انواع نشاهای بادمجان

بادمجان‌ها به طور کلی به سه دسته بادمجان دلمه، بادمجان قلمی و بادمجان تزیینی تقسیم می‌شوند؛ اما جدا از این دسته بندی کلی هر کدام از این بادمجان‌ها زیر مجموعه‌هایی دارند و هر کدام از این زیر مجموعه‌ها ممکن است به شیوه‌ای خاص تولید شوند که به آن‌ها هم انواع نشا بادمجان می‌گویند.

مثلاً نشاء بادمجان دلمه ممکن است به شیوه‌های مختلفی تولید شود که به نام‌های سهراب، شانتال، پارس و کالاش شناخته می‌شوند. از طرفی دیگر نشا بادمجان قلمی نیز بسته به نوع تولید و بذر خود به نام‌های چاه بلند، والنتیا، هادرین و لانگر شناخته می‌شود.

اکثر بادمجان‌ها به دو حالت قلمی و دلمه وجود دارند، بادمجان تزیینی نیز شامل مدل‌هایی مثل بادمجان تخم مرغی سفید و بادمجان کروی قرمز می‌شود؛ انواع بادمجان نیز شامل موارد زیر می‌شوند.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

بادمجان سیاه

این بادمجان یکی از رایج‌ترین مدل‌های بادمجان است که به هر دو مدل دلمه‌ای و قلمی موجود است. بادمجان سیاه معمولاٌ برای پخت و پز استفاده شده و دارای میوه‌ای سفید و گوشتی است؛ در مدل قلمی بادمجان سیاه ارتفاعی دو برابر قطر خود داشته و در مدل دلمه‌ای قطر و ارتفاع حدوداٌ یکی است. کاشت این بادمجان هم به دو شیوه بذر و نشا امکان‌پذیر است.

انواع نشاهای بادمجان

 

بادمجان بغدادی یا آمریکایی

بادمجان بغدادی نیز به هر دو مدل دلمه‌ای و قلمی وجود داشته و در مدل دلمه‌ای مقدار قطر و ارتفاع یکسان بوده و در مدل قلمی ارتفاع دو برابر قطر آن می‌باشد.

بادمجان بلند سفید

این بادمجان، همان بادمجانی است که بیشتر به عنوان گیاه زینتی کشت می‌شده؛ اما با مرور زمان نشا بادمجان سفید بلند به خاطر خواص خود این صیفی کاشته شده و در غذاها مورد استفاده قرار گرفت. این بادمجان مزه‌ای مطلوب‌تر و شیرین‌تر نسبت به بادمجان سیاه داشته و در هر دو نوع قلمی و دلمه‌ای نیز وجود دارد.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

بادمجان سبز

بادمجان سبز پوست بسیار نازکی داشته و به همین علت در خیلی از موارد مثل صنعت کنسرو سازی با پوست استفاده می‌شود. این مدل بادمجان هم به دو صورت دلمه‌ای و قلمی وجود دارد، البته نوعی دیگر از بادمجان سبز هم وجود دارد که به نام آبلونگ لائوسی معروف است و بسیار شبیه طالبی است.

بادمجان قرمز

این نوع بادمجان نیز به هر دو مدل قلمی و دلمه‌ای وجود دارد با این تفاوت که نوع دلمه آن به سه مدل دیگر به نام‌های بادمجان گوجه فرنگی، بادمجان گیلاس و بادمجان ترکی قرمز وجود دارند. نشا این بادمجان برای رشد بهتر نیاز به آفتاب زیادی دارند.

بادمجان قرمز

 

بادمجان کالیوپ راه‌راه بنفش

بادمجان کالیوپ راه‌راه بنفش، از پرخاصیت‌ترین مدل‌های بادمجان است و از لحاظ ظاهر بسیار زیبا است. طعم این صیفی شیرین و ترد بوده و مدت زمان مورد نیاز برای باردهی آن حدوداً 90 روز است.

بادمجان زرد

مدل این بادمجان بسیار شبیه میوه موز است، این بادمجان نیز مانند موز ابتدا سبز رنگ است و بعد از رسیدن کامل زرد می‌شود. نشا بادمجان زرد در اصل برای مناطق آفریقایی بوده و در هر دو نوع قلمی و دلمه‌ای وجود دارد. البته نوع سبز این بادمجان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

بادمجان گلوپ (بادمجان آمریکایی)

این بادمجان از لحاظ اندازه بسیار بزرگ است و چربی بالایی دارد. بافت آن گوشتی است که آن را برای کباب کردن و خرد کردن مناسب می‌کند.

بادمجان ایتالیایی

رنگ این بادمجان بنفش تیره است و از لحاظ اندازه کمی کوچک‌تر و نازک‌تر از بادمجان گلوپ است. نشا بادمجان ایتالیایی فقط مختص ایتالیا نبوده و در کشورهای دیگر نیز کشت می‌شود. طعم آن نیز از بادمجان گلوپ بهتر و شیرین‌تر است.

بادمجان ژاپنی

این مدل بادمجان بلندتر و نازک‌تر نسبت به بقیه بادمجان‌ها بوده و رنگشان بنفش است. نازکی آن‌ها باعث می‌شود برای سرخ کردن مناسب شوند.

بادمجان پینگ تونگ

این نوع بادمجان قدی بلند داشته و به رنگ بنفش تیره است. از لحاظ طعم دارای گوشتی لطیف و شیرین است که در سراسر آسیا طرف‌داران زیادی دارد. پوست این بادمجان را نیاز نیست بکنید و سرخ کردن و کباب کردنش بسیار مناسب است. طول آن ممکن است تا 28 سانتی متر برسد. نشا بادمجان پینگ تونگ معمولاٌ رشد خوبی دارد.

بادمجان پینگ تونگ

 

بادمجان رز بیانکا

این بادمجان دارای طرحی بسیار زیبا است که متأسفانه در هنگام پخت از بین می‌روند. از لحاظ مزه طعم بسیار ضعیفی داشته و نسبتاٌ تلخ است.

بادمجان هندی

این مدل بادمجان چاق است و برای خرد کردن و پخت و پز مناسب است. معمولاٌ در غذاهای هندی و سس‌های مختلف استفاده می‌شود.

بادمجان گرافیتی

بادمجان گرافیتی رگه‌هایی ظریف داشته و در اندازه‌های کوچک و بزرگ موجود است. دانه‌های این بادمجان کوچک بوده و پوستی بسیار نازک داشته که باعث می‌شود بتوان آن را با پوسته استفاده کرد. این بادمجان شامل 3 نوع بادمجان دیگر به نام‌های باران بنفش، فریتال و شوتینگ استارز می‌شود. از لحاظ پخت سریع آماده شده و به طور کبابی و استفاده در خورشت مناسب است.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

بادمجان تایلندی

نشا بادمجان تایلندی در این کشور همیشه سبز است، از لحاظ اندازه این بادمجان کوچک بوده و به رنگ‌های سفید و ارغوانی موجود است. برای پخت آن باید همه دانه‌ها را در آورید و با استفاده از مقدار زیادی ادویه تلخی آن را بگیرید.

بادمجان تانگو

این بادمجان به شکل گلابی و تخم مرغ و به رنگ سفید است؛ پوستی به نسبت کلفت و گوشتی خامه‌ای و سفت دارد. نشا بادمجان تانگو وقتی به مرحله میوه دهی رسید باید صبر کنید تا میوه‌ها به رنگ زرد درآیند.

بادمجان تانگو

 

بادمجان سفید

به لحاظ عطر و طعم، بادمجان سفید فرق خاصی با بقیه رنگ‌ها ندارد. اگر طعم تلخ ملایم را می‌پسندید این بادمجان انتخاب خوبی است.

بادمجان تخم مرغی باغ آفریقایی

نشا بادمجان تخم مرغی باغ آفریقایی بسیار در باغچه‌های کوچک آفریقا کاشته می‌شوند؛ چرا این بادمجان اندازه‌ای بسیار کوچک دارد. مزه این بادمجان خیلی تلخ است و فقط در ترکیبات خاصی مثل ترکیب با انواع سس‌ها و همراه با ماهی مصرف می‌شود.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

بادمجان گرد بنفش چینی

این مدل بادمجان به رنگ بنفش کم رنگ با رگه‌های ظریف بنفش پر رنگ بوده و اندازه‌ای کوچک تا متوسط دارد. وقتی این بادمجان به اندازه یک توپ تنیس شد وقت برداشتش رسیده است؛ این بادمجان خیلی لطیف و نرم است و به علت نازکی پوست نیازی به کندن آن ندارید.

بادمجان گرد بنفش چینی

 

تهیه نشاء بادمجان

یکی از دغدغه‌های کشاورزان و گلخانه داران خرید نشا بادمجان باکیفیت است تا در نهایت مقدار بادمجانی که تولید می‌شود و کیفیت بادمجان‌ها در حد فوق‌العاده‌ای باشد تا به بهترین سود برسند. گلخانه آوین بهترین و باکیفیت‌ترین نشاها را طبق علوم روز دنیا برای شما تولید کرده است.

نشا تولیدی گلخانه آوین در مقابل بسیاری از آفات و قارچ‌ها مقاوم شده است تا شما را از هزینه‌های سنگین بسیاری از سموم و کودهای کشاورزی بی‌نیاز کند.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

خرید آنلاین نشا

خرید آنلاین محصولات مورد نیاز هر روز بین مردم محبوب‌تر می‌شود؛ این نوع خرید و فروش دارای مزایای فراوانی برای مردم است و از همین رو نیاز به ایجاد بسترهای خرید و فروش آنلاین برای تمامی فروشگاه‌ها و در تمامی زمینه‌ها ضروری است. به همین خاطر گلخانه آوین هم بستر خرید اینترنتی را برای مشتریانش ایجاد کرد.

از طرفی دیگر کشاورزی به سرعت به سمت صنعتی شدن رفته و هر روز کارها آسان‌تر می‌شود؛ در همین راستا خرید اینترنتی نشا بادمجان و دیگر محصولات مورد نیاز می‌تواند اولین قدم ورود به کشاورزی مدرن باشد.

 در خرید و فروش آنلاین تا حد زیادی در وقت و هزینه‌های شما صرفه جویی خواهد شد؛ چرا که دیگر نیازی به رفت و آمد به گلخانه‌های مختلف را نداشته و تنها با چند کلیک ساده می‌توانید خریدتان را انجام دهید. ممکن است یکی از نگرانی‌های شما افت کیفیت در خرید آنلاین باشد که با خرید از مرکز معتبری مثل آوین این نگرانی را ندارید چرا که خریدها ضمانت می‌شوند.

خرید آنلاین نشا

 

خرید کلی نشا بادمجان

اگر سطح کشاورزی شما گسترده باشد نیاز به تعداد بیشتری نشا برای مزرعه یا گلخانه خود دارید؛ معمولاٌ خیلی از گلخانه‌ها و مراکز فروش محصولات کشاورزی به دلیل وسعت کم بستر تولید خود توان تولیدهای بالا را نداشته و کشاورزان مجبور می‌شوند از چند گلخانه متعدد محصول مورد نیازشان را خریداری کنند.

اما گلخانه آوین در طرحی جالب برای مشتریان خود این امکان را فراهم کرده است تا تعداد نشای مورد نیاز خودشان را به نمایندگی‌ها سفارش داده و قرارداد تولید نشا برای خرید عمده نشا بادمجان را امضا کرده و بعد از درست شدن از آن‌ها تحویل بگیرند.

ممکن است یکی از نگرانی‌ها در خرید عمده، افت کیفیت نشا باشد. اما در گلخانه آوین همه نشاها به یک شیوه اصولی و طبق علوم روز دنیا تولید می‌شود. نشاء بادمجانی که در آوین تولید شود در بهترین شرایط محیطی و با بهترین بذرها و تقویت کننده‌ها تولید می‌شود و در هیچ کدام از آن‌ها کیفیت کاهش نمی‌یابد.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

فروش نشا بادمجان

یکی از کارهایی که شما خودتان می‌توانید انجام دهید تولید نشاء است که از فروش آن می‌توانید به سود خوبی برسید. بعد از خرید بذر از آوین توسط تیم مشاوره پشتیبانی برای تولید باکیفیت‌ترین نشاها که به بسیاری از آفات و قارچ‌ها مقاوم باشند، راهنمایی خواهید شد. همچنین شما می‌توانید با بستن قرارداد تولید نشا اقدام به تولید نشا و فروش آن به مشتریان گلخانه کنید.

برای تولید نشا بادمجان باید بذر آن‌ها را در محیطی بکارید که نور کافی به آن برسد چرا که بادمجان نیاز به نور زیادی دارد. بذر بادمجان باید در خاک سبک شنی یا لومی که زهکشی مناسب شده باشد، در عمق 1 تا 2 میلی متری کاشته شود. دقت کنید بذر بادمجان باید در اواخر اسفند تا اوایل فروردین در محیط خزانه‌ای کاشته شود.

در هر 1 متر مربع مقدار 2 گرم بذر کافی است و بعد از 20 تا 25 روز بذرها شروع به جوانه زنی می‌کنند. مقدار آبیاری بادمجان متوسط است. دقت کنید مقدار PH خاک باید بین 5.8 تا 6.5 باشد. به طور کلی پروسه تولید بادمجان 130 تا 160 روز زمان می‌برد. دقت کنید برای تولید بادمجان فقط به مطالب این مقاله اکتفا نکرده و از یک متخصص مثل مشاوران آوین کمک بگیرید.

فروش نشا بادمجان

 

ویژگی‌های نشا بادمجان

به طور کلی ویژگی‌های نشاها را می‌توان از دو دید کیفی و ظاهری مورد بررسی قرار داد.

ظاهری

از لحاظ ظاهر نشاء بادمجانی که در گلخانه آوین تولید شود دارای تمام ویژگی‌های ظاهری نشا سالم است. یک نشا سالم باید سرزنده، شاداب، بدون افتادگی در ساقه‌ و برگ‌ها بدون هیچ لکه‌ای به رنگ‌های دیگری مثل زرد، قهوه‌ای یا سیاه باشد. همچنین این نشا باید بین 3 تا 4 برگ داشته باشد.

ریشه نشا باید سفید، گرد و توپر باشد و ارتفاعی بین 4 تا 5 سانتی متر و قطری به همین اندازه داشته باشد. از طرف دیگر قد نشا باید بین 10، 12 تا 15 سانتی متر بشود.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

کیفی

از لحاظ کیفیت و مشخصات نشا بادمجان گلخانه آوین همواره در تلاش است تا طبق جدیدترین متد روز دنیا در تولید و پرورش محصولات کشاورزی عمل کند و از همین رو همیشه بهترین نشاها را تولید می‌کند؛ این نشاها طبق علوم روز دنیا و با بهترین بذرها و در شرایط محیطی خاصی تولید می‌شوند تا از لحاظ باردهی و وزن نهایی میوه در بهترین حالت ممکن باشند.

از طرف دیگر این نشاها در خاکی مناسب و با استفاده از مواد معدنی و مغذی خاصی تقویت می‌شوند تا در مقابل بسیاری از آفات و قارچ‌های معمول در کشاورزی مقاوم باشند.

ویژگی‌های نشا بادمجان

 

هزینه تهیه نشاء بادمجان

با تمام ویژگی‌های خاص نشای تولیدی گلخانه آوین و مشاوره پشتیبانی برای کشاورزان عزیز، قیمت نشا بادمجان در گلخانه آوین تفاوتی با قیمت‌های مصوب نداشته و تمامی قیمت‌ها با نرخ مصوب هماهنگ هستند. دقت کنید به علت نوسانات بازار این قیمت‌ها ثابت نخواهد بود و ممکن است دچار تغییراتی شود.

اما در حال حاضر قیمت نشاء بادمجان‌های قلمی و دلمه‌ای بین 700، 1000 و 2500 تومان قیمت گذاری شده است. برای اطلاع از شماره تماس گلخانه نشا بادمجان و آدرس گلخانه نشا بادمجان به قسمت نمایندگی‌های سایت مراجعه کنید و از قیمت‌های روز و بهترین روش‌های کشت اطلاع یابید.

هزینه تهیه نشاء بادمجان

 

کاشت نشا بادمجان

برای کشت نشا بادمجان باید ردیف‌هایی با فاصله تقریبی 70 تا 100 سانتی متر ایجاد کرده و در هر ردیف با فاصله 35 تا 70 سانتی متر نشا را در زمین بکارید. معمولاٌ در هر 1 هکتار 20 تا 35 هزار نشا جا گرفته و در نهایت باری به وزن 40 تا 60 تن تولید خواهد کرد. همچنین مقدار زمان لازم برای اولین باردهی بادمجان ۳ماهه بوده و پس از آن دوره‌های باردهی نزدیک 70 روز هستند.

دقت کنید پرورش نشا بادمجان در مناطق گرم و آفتاب گیر راحت‌تر است، چرا که بادمجان عاشق آفتاب است و امکان پرورشش در مناطق سرد وجود ندارد. همچنین برای پرورش بهتر آن می‌توانید با کمک مشاوران آوین در مراحل درست مواد مورد نیاز مثل انواع سم و کود کشاورزی را به خاک اضافه کنید تا بهترین باروری را داشته باشید.

کاشت نشا بادمجان

آفات و بیماری‌های بادمجان

بادمجان یک سبزی مقاوم که در هوای گرم، خاکی با کمپوست بالا و آبیاری منظم رشد می‌کند. مقاوم‌بودن این گیاه پرورش را برای هر پرورش‌دهنده مبتدی راحت‌تر کرده است با این‌ وجود بهتر است مراقبت‌های لازم را در مراحل رشد انجام دهید تا نتیجه زحمات خود را ببینید.

رعایت تناوب کشت، رعایت فضای مناسب بین هر گیاه، ازبین‌بردن بقایای گیاه در پایان هر دوره کشت، کارنکردن در زمان مرطوب بودن شاخ‌وبرگ گیاه، انتخاب نشا بادمجان مقاوم در برابر رطوبت از جمله مواردی هستند که باعث می‌شوند گیاه کمتر دچار آلودگی شود.

بیشتر آفات نشا بادمجان شباهت زیادی به هم دارند و به‌سختی قابل‌تشخیص هستند. انواع قارچ، باکتری، ویروس و انگل مهمترین دلایل بروز بیماری در بادمجان و حتی گیاهان دیگر هستند که بهتر است با آن‌ها آشنا شوید تا در پیشگیری و درمان دچار مشکل نشوید.

بیماری ساق سیاه بادمجان

منشأ این بیماری نوع مقاومی از قارچ است که می‌تواند به مدت 3 سال در خاک زنده بماند و گاهی بر روی بذرها وجود دارد تا هنگام کاشت با شرایط مطلوب رشد کند. قارچ بیماری ساق سیاه در دمای 11 تا 35 درجه رشد خود را آغاز کرده و با بالارفتن دما به تکامل رشد خود می‌رسد.

وجود لکه‌های قهوه‌ای تیره در انتهای ساقه و برگ‌ها نشانه اولیه بیماری است و درصورتی‌که رطوبت بالا رود ریشه گیاه هم قهوه‌ای و قارچی خواهد شد. برای کنترل این بیماری از دو روش ارگانیک و شیمیایی استفاده می‌شود که هر کدام تا حدودی گیاه را از آفت دور می‌کنند.

پوسیدگی ساقه بادمجان

بیماری پوسیدگی ساقه بادمجان از جهات متعددی مانند بیماری ساق سیاه است. پوسیدگی ساقه از نوعی قارچ که درون خاک تکثیر می‌یابد شروع شده و به دنبال پوسیدگی ساقه به یکباره برگ‌ها هم زرد خواهند شد.

کنترل آبیاری، ایجاد تهویه مناسب، عدم قرارگیری محصول در برابر باران‌های شدید، زهکشی خاک و قرارگیری در دمای خنک از شرایط محیطی هستند که با رعایت آن‌ها گیاه گرفتار این بیماری نخواهد شد. قارچ بیماری ساقه بادمجان چون در خاک بوده بهتر است از قارچ‌کش مناسب برای پاکسازی خاک قبل از کاشت استفاده کرد.

سفیدک سطحی بادمجان

بدترین نوع بیماری در نشا بادمجان که باعث ازبین‌رفتن کل محصول می‌شود، سفیدک سطحی نام دارد. منشأ این بیماری از چند نوع قارچ است و بیشترین درگیری در برگ‌ها و ساقه‌ها ایجاد می‌شود. لکه‌های دایره‌ای سفید و خاکستری پودر مانند و اسپورهای قارچ روی برگ، گل و میوه از نشانه‌های سفیدک سطحی هستند.

لایه‌ای از سفیدک قارچ تعداد زیادی هاگ دارد و به‌وسیله باد منتقل می‌شوند. جستجوی مداوم آثار سفیدک قارچ و استفاده از قارچ‌کش در صورت مشاهده اولین علائم بهترین راه برای پیشگیری از این بیماری است.

پوسیدگی گلگاه بادمجان

بیماری پوسیدگی گلگاه از نمونه بیماری‌هایی است که اختلالات فیزیولوژیکی عامل بروز آن هستند. استفاده زیاد از کود نیتروژن‌دار، خشکی، کمبود کلسیم، تغییرات رطوبتی مواردی هستند که موجبات بروز این بیماری را فراهم می‌کنند.

پیچ‌خوردگی برگ‌ها رو به پایین، آبسوختگی انتهای میوه بادمجان، سوختن برگ‌های جوان و لکه‌های قهوه‌ای روی میوه بادمجان از نشانه‌های بیماری پوسیدگی گلگاه هستند. با اندازه‌گیری کلسیم، تأمین کلسیم، عدم استفاده از کود آمونیاکی و تنظیم پی اچ خاک و انتخاب نشا بادمجان مقاوم این بیماری را کنترل کنید.

پوسیدگی داخلی بادمجان

یکی از رایج‌ترین آفات در بادمجان که آسیب جدی به میوه آن وارد می‌کند پوسیدگی داخلی است. دو عامل فیزیولوژیکی کاهش شوری آب و کمبود کلسیم موجبات این بیماری را فراهم می‌کنند. اگر پوسته بادمجان از داخل دچار رطوبت شود و به رنگ سیاه در آید به وجود این بیماری پی خواهید برد.

با رعایت شرایطی که در بیماری گلگاه بیان شد می‌توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد؛ اما به‌خاطر اینکه در این بیماری میوه کاملاً خراب می‌شود هیچ راه درمانی وجود ندارد. در بیشتر مواقع انتخاب نشا بادمجان مقاوم و اصلاح شده بهترین گزینه برای رسیدن به محصول باکیفیت است.

پژمردگی فوزاریومی در بادمجان

وجود قارچی مقاوم که توانایی بالا در زندگی درون خاک را دارد دلیل بیماری پژمردگی فوزاریومی است. جابه‌جایی ابزار کشاورزی، آبیاری و حشرات عامل انتقال این قارچ به دیگر مناطق هستند. این بیماری از راه ریشه وارد گیاه شده و آب‌رسانی به گیاه را مختل می‌کند.

در اواخر رشد بادمجان برگ‌های بالغ از بین رفته و با پیشرفت بیماری به برگ‌های بالا و جوان می‌رسد. انتخاب نشا بادمجان یا بذری که مقاوم در برابر دمای بالا، شخم‌زدن عمیق خاک، استفاده از کود نیتروژن‌دار، کنترل رطوبت گلخانه، پرهیز از آبیاری بیش از اندازه اقداماتی برای پیشگیری از این بیماری هستند.

سخن پایانی

نشا بادمجان برای پرورش و باردهی بهتر نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای داشته که این دانش توسط تیم مشاوره آوین در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. همچنین برای انتخاب نوع مناسب بادمجان برای زمین کشاورزی خود با مشاوران ارتباط گرفته و بهترین و سازش‌پذیرترین آن با شرایط محیطی منطقه خود را انتخاب کنید.

سخن پایانی

 

 

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

 

تمامی محصولات آوین:

انواع نشاء: 
  انواع نشاء گوجه فرنگی :
نشاء گوجه فرنگی 8320
نشاء گوجه فرنگی گیلاسی
✅  انواع نشا گل کلم:
نشا گل کلم زودرس
نشا گل کلم دیررس
✅  انواع نشا کاهو:
نشا کاهو رسمی
نشا کاهو سالادی
نشا کاهو چینی
نشا کاهو فرانسوی قرمز
نشا کاهو فرانسوی سبز
نشا کاهو بیوندا
نشا کاهو باتاویا
نشا کاهو اوکلیف
✅  نشاء هندوانه
✅  نشاء کرفس
✅  نشاء بادمجان
✅  نشاء بامیه
✅  نشاء توت فرنگی
✅  نشاء کیل سبز
✅  نشاء جعفری فر
✅  نشاء سورل قرمز
✅  نشاء سوئیس چارد رنگی و خونی
✅  نشاء فیسالیس
✅  انواع نشاء فلفل:
نشاء فلفل دلمه
نشاء فلفل قلمی تند و شیرین
✅  انواع نشاء کلم پیچ:
نشاء کلم پیچ قرمز
نشاء کلم پیچ سفید

سایر مقالات:

مشخصات نشا کاهو بیوندا
مشخصات نشا کاهو چینی
مشخصات نشا کاهو فرانسوی سبز
مشخصات نشا کاهو فرانسوی قرمز
آموزش کاشت انواع نشا کاهو

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

نظری داده نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *