خرید نشا بامیه در سایت گلخانه آوین – انواع نشاء بامیه درجه 1 + تماس


مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

نشا بامیه

نشا بامیه گلخانه آوین طبق جدیدترین علوم کشاورزی دنیا تولید شده است تا در مقابل آفات و قارچ‌های بسیاری مقاوم باشد. این نشا برای پرورش و باروری بهتر نیازمند یک سری از اقدامات است که در ادامه مقاله به شما آموزش داده می‌شوند.

بامیه از سری سبزیجات پرخاصیت و پرطرف‌دار است که در هوای گرم رشد مناسبی داشته و از همین رو کشت آن برای آب و هوای ایران هم مناسب است. کاشت این نشا می‌تواند برای شما کشاورزان عزیز پرسود باشد؛ چرا که به دلیل ویتامین بالا و کالری کم در رژیم غذایی بسیاری از افراد جز ثابت سفره‌ها شده است.

نشا بامیه

 

 

ویدیو: نشا بامیه

 

مدل‌های مختلف نشاء بامیه

نشاهای بامیه را می‌توان به دو دسته بندی تقسیم کرد که دسته بندی اول نوع نشا است که بر اساس مدل بذر و شرایط تولید متفاوت می‌شوند و در دسته بندی دوم نوع بامیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. دسته بندی اول از انواع نشا بامیه، شامل بیکر برادرز، یونیژن، پتوسید و پروسید می‌شود و دسته بندی دوم شامل موارد زیر است.

مدل‌های مختلف نشاء بامیه

 

بامیه سبز

بامیه سبز یا OKRA نوعی از انواع بامیه است که مناسب هوای گرم بوده و نسبت به سرما حساسیت زیادی دارد. این گیاه جز گیاهان یک‌ساله به شمار می‌رود و جز خانواده پنیرکیان و گیاهان گل‌دار قرار می‌گیرد. این بامیه‌ها باریک، سبز، با دمی کوتاه و دانه دار (پر دانه) هستند که در خورش و ترشی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساقه بامیه سبز راست، پوشیده از تار و علفی مانند است که به تدریج این ساقه چوبی می‌شود. برگ‌های این بامیه قلبی و تخم مرغی شکل بوده و دارای 3 تا 5 لوب و گل‌های منفرد است. همچنین گل‌های این گیاه سفید و کرمی و با مرکزی سرخ است. نشا بامیه سبز قابلیت کشت در گلدان را هم دارد.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

بامیه قرمز بورگندی

این مدل بامیه با نام انگلیسی RED BURGUNDY OKRA نیز شناخته می‌شود. گیاه آن علفی، با قدی کشیده و یک‌ساله است. این مدل بامیه هم برای مناطق گرمسیری مناسب بوده و نسبت به سرما حساسیت دارد. میوه آن به رنگ بنفش بوده و ارتفاعی بین 7 تا 12 سانتی متر داشته و جز بامیه‌های قد بلند محسوب می‌شود.

این بامیه قسمت گوشتی با اندازه مناسبی داشته و دارای تعداد زیادی دانه است. این مدل بامیه علاوه بر خورش در ساخت ترشی نیز به کار می‌رود. طعم فوق‌العاده‌ای داشته و سرشار از ویتامین است. نشا این بامیه سرعت رشد خوبی دارد طوری که بعد از دو ماه به باردهی می‌رسد و برگ‌های آن سبز، بزرگ و دارای بریدگی است.

بامیه قرمز بورگندی

 

بامیه سلطانی

بامیه سلطانی مناسب مناطق گرمسیری، گیاهی یک‌ساله، ضخیم و دارای انشعابات کم است؛ ارتفاع نشا بامیه سلطانی بعد از دو ماه به حد نهایی خود بین 40 تا 100 سانتی متر می‌رسد و گیاهی زودرس محسوب می‌شود. این گیاه قبل از میوه دهی گل‌هایی زیبا به رنگ زرد کاهی با مرکزی قهوه‌ای یا قرمز و منفرد تولید کرده که بعد از 2 هفته تبدیل به میوه خواهند شد.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

برگ‌های بامیه سلطانی سبز رنگ، پهن و 5 لوبی (قسمتی) است. پس از اولین باردهی، هر روز می‌توانید از این گیاهان محصول جمع‌ آوری کنید؛ برای برداشت میوه را بگیرید و بکشید. این مدل بامیه هم نسبت به سرما حساسیت زیادی داشته و از همین رو تفاوت دمای شب و روز می‌تواند باعث آسیب به میوه و حتی گیاه آن شود.

به همین منظور نشا بامیه سلطانی در گلخانه آوین طور خاصی طراحی شده تا در مقابل این تغییرات مقاومت بیشتری داشته باشد. میوه بامیه سلطانی باریک و دراز بوده و پوستش صاف نیست. بامیه سلطانی جز خانواده پنیرکیان بوده و در ایران برای تهیه خورش بامیه استفاده می‌شود. دمایی که برای رشد این گیاه مناسب است، بین 21 تا 30 درجه است.

بامیه سلطانی

 

بامیه تگزاسی

این مدل بامیه همان‌طور که از اسمش هم مشخص است، بومی تگزاس بوده و بعد از رسیدن رنگ سبز مایل به قرمز پیدا می‌کند که باعث ظاهر زیبای آن می‌شود. این مدل بامیه مناسب آب و هوای گرم است و نسبت به سرما حساسیت دارد. ساقه بامیه تگزاسی ضخیم، دارای انشعابات کم و دارای رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای است که بسته به شرایط اقلیمی ارتفاعی بین 50 تا 100 سانتی متر پیدا می‌کند.

نشا بامیه سلطانی پس از رشد دارای برگ‌های پهن سبز رنگ با شیارهای ظریف خواهد شد. قبل از میوه دهی شاهد یک مرحله گل دهی خواهید بود که گل‌های آن نسبتاٌ بزرگ است که باعث جلوه‌ای زیبا برای آن خواهد بود و پس از اولین میوه دهی شما باید هر روز محصول برداشت کنید.

بامیه تگزاسی

 

بامیه سفید

بامیه سفید یکی دیگر از انواع نشا بامیه است که به طور بوته‌ای رشد کرده و ارتفاعش حدوداٌ 110 سانتی متر می‌شود. میوه این مدل بامیه دراز، باریک و بسیار گوشتی است که طعمی ملس دارد و از آن برای تهیه خورش و ترشی استفاده می‌شود. این گیاه وقت گل دهی گل‌هایی زیبا و لوله‌ای به رنگ سفید تولید می‌کند که وقت شکفتن صحنه بسیاری زیبایی خلق می‌شود.

نشاء بامیه سفید نیز مناسب مناطق گرمسیری بوده و برگ‌هایی پنجه‌ای شکل و به رنگ سبز دارد که رویش شیارهای بلندی وجود دارد. میوه آن سفید رنگ بوده و ارتفاعش به 15 سانتی متر و حتی بیشتر می‌رسد. باردهی آن بالا و همچنین دارای خواص فراوانی است و به نام بامیه اهوازی هم شناخته می‌شود.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

بامیه مخملی

بامیه مخملی نوعی دیگر از دسته بندی انواع نشا بامیه است که گیاهی یک‌ساله محسوب شده و میوه‌ای سبز رنگ، بلند و باریک دارد. این بامیه خاصیت فراوانی داشته و در اکثر مناطق قابلیت کشت داشته؛ اما در  مناطق گرمسیری بهتر رشد می‌کند. بامیه مخملی از طعم دلپذیر و فوق‌العاده‌ای برخوردار است و جز تیره پنیرکیان محسوب می‌شود.

بامیه مخملی در شرایط محیطی مناسب باروری بالایی داشته و بوته آن ضخیم و دارای انشعابات کم است. ارتفاع آن تا 110 سانتی متر خواهد رسید و برگ‌هایی سبز رنگ و پهن دارای چند لوب دارد که به آن شکلی قلبی داده است. همچنین گل‌هایی زرد با مرکز قرمز دارد.

بامیه مخملی

 

بامیه حنایی

نشا بامیه حنایی در نهایت میوه‌هایی به رنگ سبز و قرمز تولید می‌کند. این نشا پس از این که تبدیل به گیاه شود تا یک سال امکان باردهی داشته و در اکثر مناطق مخصوصاٌ مناطق گرمسیری رشد می‌کنند. میوه بامیه حنایی سرشار از ویتامین‌ها است و ارتفاع حدودی 10 سانتی متری دارد؛ این میوه دراز و باریک است و دم کوتاهی در انتهایش دارد.

در قسمت ساقه گیاه آن که به دم برگ بامیه چسبیده است، ساقه به رنگ قرمز است. برگ‌های آن قلبی شکل و چند لوبی است و گل‌هایی زرد با مرکزیت سرخ دارد که باعث جلوه زیبای آن به وقت شکفتن می‌شود. در ضمن این بامیه گوشتی است و دانه‌های زیادی دارد.

شما کشاورزان عزیز می‌توانید با مشاوره پشتیبانی تماس بگیرید و نشا بامیه مناسب برای منطقه خود را انتخاب کنید و در کنار کیفیت بالا از مشاوره کشت نیز برخوردار شوید.

بامیه حنایی

 

تهیه نشاء بامیه

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کشاورزان خرید نشا بامیه باکیفیت است؛ تا در نهایت میوه‌ای که تولید می‌شود از کیفیت بالایی برخوردار باشد و باروری محصول نیز بالا باشد. تیم آوین طبق جدیدترین متد کشاورزی دنیا، نشاهایی با ویژگی‌های خاص مختص ایران تولید کرده که در مقابل بسیاری از آفات و حتی تغییر دما در شب و روز مقاومت بیشتری نسبت به سایر نشاهای بامیه داشته باشد.

در ضمن شما ضمن خرید از آوین شامل دریافت مشاوره پشتیبانی خواهید شد که مشاوران مجرب و متخصص طبق علوم روز دنیا به شما مشاوره کشت و پرورش محصولات کشاورزی را خواهند داد. حتی می‌توانید برنامه زمانی سم پاشی و کود دهی را از آن‌ها دریافت کرده و کشاورزی خود را بهبود بخشید.

تهیه نشاء بامیه

 

خرید آنلاین نشاء بامیه

در دنیای امروز خرید اینترنتی هر روز بین مردم طرف‌داران بیشتری پیدا می‌کند؛ از همین رو همه فروشگاه‌های بزرگ و معتبر این بستر را برای خود ایجاد کردند. آوین نیز از این قاعده مستثنی نبوده و امکان خرید اینترنتی نشا بامیه را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

خرید آنلاین دارای مزایای فراوانی مثل صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها خواهد شد، چرا که دیگر نیازی به رفت و آمدهای اضافی نداشته و تنها با چند کلیک ساده می‌توانید نشاء بامیه را از سایت آوین سفارش دهید و حتی در خرید اینترنتی هم از مشاوره پشتیبانی برخوردار شوید.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

همچنین امروزه کشاورزی به سمت راحت‌تر شدن و صنعتی شدن می‌رود که در همین راستا خرید آنلاین نشا کاهو می‌تواند اولین قدم برای ورود به این پروسه باشد. ممکن است بعضی از شما به خاطر افت کیفیت در خرید آنلاین رغبتی به این گونه خریدها نداشته باشید؛ اما با خرید از مرکز معتبری مثل آوین دیگر نگران افت کیفیت نباشید و باکیفیت‌ترین نشا را از آوین آنلاین بخرید.

خرید آنلاین نشاء بامیه

 

خرید کلی نشاء بامیه

اگر شما نیاز به خرید عمده نشا بامیه دارید، می‌توانید بدون هیچ نگرانی و دردسری اقدام به ثبت قرارداد تولید نشا با گلخانه آوین کنید و هر تعداد نشا که لازم دارید را سفارش دهید. از آنجایی که ممکن است شما همه نشاهای خود را از یک مرکز فروش محصولات کشاورزی پیدا نکنید این اقدام می‌تواند برای شما بسیار کمک کننده باشد و دردسر شما را کم کند.

متأسفانه یکی از دردسرهای خرید عمده افت کیفیت بعضی از محصولات است که با خرید از مرکز معتبری مثل آوین دیگر نگرانی از این بابت نداشته باشید؛ چرا که همه نشاهایی که در آوین تولید می‌شوند، با بهترین بذرها، در یک شرایط محیطی مناسب و زیر نظر کارشناسان تولید انجام می‌شود که احتمال خطا را به صفر می‌رساند.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

ویژگی‌های نشاء بامیه آوین

ویژگی‌های نشاها را می‌توان در دو حالت ظاهری و کیفی مورد بررسی و مقایسه قرار داد که مشخصات نشا بامیه آوین دقیقاٌ همان مشخصاتی است که یک نشا باکیفیت باید داشته باشد. از نظر کیفی این نشاها در بهترین شرایط و زیر نظر کارشناسان مجرب تولید شده‌اند تا در مقابل آفات و تغییرات دمایی روز و شب مقاوم‌تر باشند.

از نظر ظاهر نیز، نشا آوین سرسبز، بانشاط، بدون افتادگی و دارای ریشه‌ای قوی و مستحکم است. این نشاها دارای ریشه‌ای توپر گرد و سفید است و ارتفاع آن به 10 سانتی متر می‌رسد که بین 2 الی 4 برگ دارد.

ویژگی‌های نشاء بامیه آوین

 

فروش نشا بامیه

یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا به سود خوبی برسید یا حتی از خرید نشا بی‌نیاز شوید، اقدام به تولید نشا بامیه است. اما تولید نشاء با کیفیت ترفندهایی دارد که توسط تیم آوین به مشتریانش آموزش داده خواهند شد. در این قسمت سعی می‌شود اقدامات اولیه برای تولید نشا به شما آموزش داده شود؛ اما به این نکات اکتفا نکرده و از متخصصان برای تولید مشورت بگیرید.

آماده سازی بذر

برای تولید نشا بامیه ابتدا باید بذر آن را 24 الی 48 ساعت در آب ولرم بخیسانید. البته دقت کنید زمان مناسب برای تولید و کاشت نشا بامیه فصل بهار پس از اتمام سرمای بهاری است.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

کاشت بذر

بعد از 1 تا 2 روز خیس خوردن بذرها آن‌ها را درون حفره‌های سینی مخصوص نشا در عمق 20 تا 30 میلی متری خاک سبک بکارید و رویش را با خاک و کود غنی که الک شده است بپوشانید.

مراقبت

بعد از کاشت بذر مدام حواستان به رطوبت خاک باشد چرا که مرطوب ماندن آن باعث رشد بهتر و جوانه زنی سریع‌تر خواهد شد. بعد از دو هفته جوانه‌ها سر از خاک بیرون می‌آورند و 2 الی 3 هفته دیگر نیاز دارند تا تبدیل به جوانه شوند. در ضمن دمای مناسب برای رشد نشا بامیه 25 تا 35 درجه سانتی گراد است.

بعد از این که ارتفاع به 10 تا 15 سانتی متر رسید نشاها را به محل کشت منتقل کنید.

فروش نشا بامیه

 

قیمت نشا بامیه

با این که نشا تولیدی آوین از کیفیت فوق‌العاده برخوردار است و پس از خرید مشاوره پشتیبانی دریافت خواهید کرد؛ اما این خدمات و کیفیت باعث افزایش قیمت نشا آوین نشده و قیمت‌ها بر اساس نرخ مصوب تعیین می‌شوند تا خیالتان از این بابت هم راحت باشد.

دقت کنید این قیمت‌ها ممکن است با نوسانات بازار دچار تغییراتی شود؛ اما در حال حاضر قیمت‌ها بین 700، 1000 تا 2500 تومان نیز تعیین شده است. برای اطلاع از شماره تماس گلخانه نشا بامیه و آدرس گلخانه نشا بامیه به سایت گلخانه مراجعه کنید.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

کاشت نشاء بامیه

کشت نشا بامیه اصول خاصی دارد تا در نهایت باروری مزرعه شما بالا باشد و سود بیشتری ببرید. به این منظور در ابتدای کار ردیف‌هایی با فاصله 70 تا 80 سانتی متر ایجاد کرده و درون هر ردیف به فاصله 40 تا 50 سانتی متر نشاها را درون زمین بکارید. معمولاٌ در هر یک هکتار 35 هزار نشا کاشته می‌شود.

دقت کنید بعد از کاشت نشا 50 روز لازم است تا زمان باردهی برسد. گیاه بامیه به آبیاری متوسط و نور کامل نیاز دارد تا رشد بهتری داشته باشد.

کاشت نشاء بامیه

 

پرورش گیاه بامیه

پیشنهاد می‌شود قبل از کشت بامیه برای پرورش نشا بامیه خاک را برای آزمایش به آزمایشگاه‌های کشاورزی ببرید تا از مقدار مواد مغذی موجود و مورد نیاز خاک اطلاع یابید. از آنجایی که هر کدام از تقویت کننده‌ها و سموم باید در مرحله درست به خاک افزوده شوند، تا بهترین کارایی را داشته باشند بهتر است بعد از آزمایش با متخصصان مشورت کرده و مرحله درست افزودن مواد به خاک را بیاموزید.

سخن پایانی

نشا بامیه برای پرورش و باروری بالاتر نیاز به ترفندهایی دارد که توسط تیم مشاوره آوین به مشتریان آموزش داده می‌شوند. همچنین نشا تولیدی آوین با متدهای روز دنیا پرورش یافته تا در مقابل بسیاری از آفات و تغییرات دمایی شب و روز مقاوم باشد.

سخن پایانی

 

 

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

تمامی محصولات آوین:

انواع نشاء: 
  انواع نشاء گوجه فرنگی :
نشاء گوجه فرنگی 8320
نشاء گوجه فرنگی گیلاسی
✅  انواع نشا گل کلم:
نشا گل کلم زودرس
نشا گل کلم دیررس
✅  انواع نشا کاهو:
نشا کاهو رسمی
نشا کاهو سالادی
نشا کاهو چینی
نشا کاهو فرانسوی قرمز
نشا کاهو فرانسوی سبز
نشا کاهو بیوندا
نشا کاهو باتاویا
نشا کاهو اوکلیف
✅  نشاء هندوانه
✅  نشاء کرفس
✅  نشاء بادمجان
✅  نشاء بامیه
✅  نشاء توت فرنگی
✅  نشاء کیل سبز
✅  نشاء جعفری فر
✅  نشاء سورل قرمز
✅  نشاء سوئیس چارد رنگی و خونی
✅  نشاء فیسالیس
✅  انواع نشاء فلفل:
نشاء فلفل دلمه
نشاء فلفل قلمی تند و شیرین
✅  انواع نشاء کلم پیچ:
نشاء کلم پیچ قرمز
نشاء کلم پیچ سفید

سایر مقالات:

خواص گل کلم
مشخصات نشا کاهو
انواع روش های تولید نشا کاهو
مشخصات نشا کاهو رسمی
ویژگی‌ های نشا گل کلم زودرس

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

نظری داده نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *