خرید نشا کاهو – بررسی 10 مدل نشاء کاهو + عکس+ قیمت + مشاوره رایگان

نشا کاهو

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

انواع نشا کاهو، از تولید تا پرورش آن

انواع نشا کاهو بین کشاورزان طرف‌داران زیادی دارد، چرا که کاهو نوعی از صیفی‌جات بازار پسند و همیشه مورد نیاز مردم است، از همین رو کشاورزان و گلخانه داران هم علاقه زیادی به کشت آن دارند. یکی دیگر از دلایل محبوبیت کاهو خاصیت فراوان آن است که سرشار از مواد مغذی مورد نیاز بدن است.

کاهوها مناسب کشت در فصل تابستان برای زمین کشاورزی و همه فصول در گلخانه‌ هستند. برای خرید نشا کاهو می‌توانید از مشاوره گلخانه کمک بگیرید تا نوع نشا مناسب با آب و هوای منطقه خود و بقیه عوامل محیطی را تعیین کنید.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

این امکان در گلخانه آوین فراهم بوده و متخصصانی مجرب به شما در زمینه کشاورزی و گلخانه داری کمک خواهند کرد تا ما آوین هم در راستای هدف اصلی خود یعنی ارتقای کشاورزی ایران قدم برداریم، همچنین شما کشاورزان عزیز را به سود برسانیم.

انواع نشا کاهو، از تولید تا پرورش آن

 

 

ویدیو : نشا کاهو 

 

 

 

انواع نشا کاهو

نشاهای کاهو در دو نوع کلی رسمی و سالادی وجود داشته و تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها شامل چند نوع نشا دیگر می‌شوند و هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند و برای فصل یا منطقه خاصی مناسب‌تر هستند؛ انواع کاهوها به شرح زیر هستند.

انواع نشا کاهو

 

کاهو رسمی

کاهوی رسمی از محبوب‌ترین کاهوها بین مردم است که عموماٌ برای استفاده در سالاد سزار مناسب است و برگ‌هایی بزرگ و سبز دارد که از میانشان رگه‌هایی قطور رد می‌شود. کاهو رسمی به ترد بودن معروف است و از لحاظ کشاورزی هم برگ‌های آن زودرس بوده و گاهی اوقات ممکن است رنگشان به قرمزی هم بزند.

به دلیل زودرس بودن و مواد مغذی بیشتر نسبت به نوع‌های دیگر کاهو مثل کلم پیچ، انواع نشا کاهو رسمی در بین کشاورزان طرف‌داران زیادی داشته که نشاهای این نوع کاهو شامل موارد زیر است.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 • اگروتیپ
 • N
 • M
 • هد
 • هانا
 • گاردسکو
 • کنگیستادور
 • فردوس
 • سیاهو

کاهو رسمی

 

کاهو سالادی

نوعی دیگر از انواع نشا کاهو، نشا کاهو سالادی است که می‌توان در انواع سالاد استفاده کرد، این صیفی فوق‌العاده برگ‌هایی ترد و آبدار دارد. نشا این کاهو باید در خاکی سبک و غنی در مناطق متعادل کاشته شود و تا یک سال جوانه زنی و رشد می‌کند؛ بذر این نشا باید بین فروردین تا مرداد کاشته شود و معمولاٌ بین 5 تا 8 روز بعد جوانه می‌زند.

بعد از انتقال نشا به زمین از آنجایی که این نوع کاهو رشدی متوسط دارد 40 الی 50 روز بعد با رنگ سبز رشد می‌کند. دقت کنید هم بذر و هم انواع نشا کاهو سالادی آفتاب دوست هستند.

انواع نشا کاهو سالادی نیز به شرح زیر هستند.

 • ماهک
 • اورست
 • گریزلی
 • صاحارا
 • مهرگان
 • محاک
 • رایدر
 • گرمسیر

کاهو سالادی

 

کاهو چینی

نشاهای این نوع کاهو باید در ردیف‌هایی با فاصله 30 الی 50 سانتی متر و در همان ردیف‌ها با فاصله 30 الی 45 سانتی متر کاشته شوند، در هر هکتار 60 الی 70 هزار نشا جا گرفته که در نهایت 70 الی 100 هزار تن بار داده که هر کدام از کاهوها وزنی بین 800 تا 2300 گرم دارند.

خود کاهو چینی که نوعی از کلم سانان است و در زبان محلی چین کلم ناپا نیز گفته می‌شود، از محبوب‌ترین کاهوها یا کلم‌ها در دنیا است که برگ‌هایی سفید یا سبز کم‌رنگ دارند و همان‌طور که نامش پیدا است خواستگاه و محل اصلی کشت آن خود کشور چین است.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

این کاهو در اکثر غذاهای چینی و دیگر غذاها استفاده می‌شود و به دلیل مزه شیرینی که دارد در پخت و پز نیز فوق‌العاده خواهد بود. از نظر ظاهری برگ‌هایی پهن و بزرگ با رگه‌های درشت دارد.

کاهو چینی

 

 کاهو فرانسوی قرمز

نشا کاهو فرانسوی قرمز باید به تعداد 80 تا 100 هزار عدد در هر هکتار کاشته شوند تا باری معادل 12 تا 15 تن بدهد. این نشا نیز باید در ردیف‌هایی با فاصله 40 سانتی متر و با فاصله 20 سانتی متر در هر ردیف کاشته شود؛ تا وزن کاهوها به 150 تا 200 گرم رسیده و بعد از 40 روز از انتقال نشا به بار نشیند.

انواع نشا کاهو فرانسوی قرمز، کاهوهایی ایجاد می‌کند که برگ‌هایش شبیه کاهو برگ بلوطی قرمز است؛ چون از خانواده همین نوع کاهو است که هر دوی آن‌ها هم از هندوستان آمده‌اند و از قدیمی‌ترین سبزیجات سالادی است که در انواع سالادها استفاده می‌شود. از لحاظ ظاهری در این کاهو برگ‌هایی سرخ و لطیف در حالتی سست، کنار هم قرار گرفته که اتفاقاً دارای خواص فراوانی نیز است.

 کاهو فرانسوی قرمز

 

کاهو فرانسوی سبز

از دیگر انواع نشا کاهو، نوع سبز فرانسوی است. این نشا نیز باید در ردیف‌هایی با فاصله 40 سانتی متر در هر 20 سانتی متر کشت شوند؛ تعداد نشا لازم در هر 1 هکتار 80 تا 100 هزار عدد نشا است تا باری معادل 12 تا 15 تن بعد از گذشت 40 روز از نشا کاری به بار نشیند.

کاهو فرانسوی سبز، مثل نوع قرمز آن به صورت خام و بیشتر برای مصارف تزئینی استفاده می‌شود. نوع کاهوهای فرانسوی بیشتر در سالادها استفاده شده که مزه‌ای حدوداٌ تلخ هم دارد؛ اما ترکیب آن در سالاد و ساندویچ‌ها طعمی خوب و حتی ظاهری زیبا ایجاد می‌کند.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

کاهو فرانسوی طرف‌داران زیادی در سراسر دنیا داشته و از نظر ظاهر برگ‌های مجعد، چین دار و دارای بریدگی‌های بسیار ریز روی برگ‌هایش دارد. کاهوهای فرانسوی در رنگ‌های دیگری مثل مشکی و بنفش هم وجود دارند.

کاهو فرانسوی سبز

 

کاهو بیوندا

نوعی دیگر از انواع نشا کاهو، نوع بیوندای آن است که باید با 20 سانتی متر فاصله در ردیف‌هایی با فاصله 40 سانتی متر کاشته شوند. در 1 هکتار می‌توانید از 80 تا 100 هزار عدد نشا کاشته و بعد از 40 روز بین 12 تا 15 تن کاهو برداشت کنید.

کاهو بیوندا، خارج از فصل کشت و برداشت می‌شود؛ به همین دلیل نایاب بودن کاهو در این فصل، کاهوی بیوندا قیمت بالایی در بازار پیدا می‌کند. برگ‌های این کاهو خیلی لطیف بوده و در ساندویچ و سالاد استفاده می‌شود. از نظر ظاهری شبیه کاهو لولو روسو بوده؛ اما بامزه‌ای شیرین! و لبه برگ‌هایش چین دار است.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 

نشا کاهو باتاویا

این مدل از انواع نشا کاهو هم باید در ردیف‌هایی با فاصله 40 سانتی متر و در خود ردیف به فاصله 20 سانتی متر به تعداد 80 تا 100 هزار عدد نشا در 1 هکتار کشت شوند تا باری معادل 15 الی 20 تن بعد از 40 روز از انتقال نشا به ثمر بنشیند. این کاهو نسبت به خیلی از سبزیجات سالادی نسبت به گرما هم مقاوم‌تر است.

این مدل کاهو در انواع سالاد ایرانی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیار ترد است و مثل بقیه مدل‌های انواع نشا کاهو سریع تلخ نمی‌شود و می‌توان آن را زمان طولانی‌تری نگهداری کرد. این کاهو هم حالتی چین خورده داشته و در دو رنگ قرمز و سبز وجود داشته که البته از لحاظ مزه متفاوت نیستند.

نشا کاهو باتاویا

 

نشا کاهو اویکیف

از انواع نشا کاهو به اویکیف می‌رسیم که این نشا از انواع نشا کاهو نیز باید در ردیف‌هایی با فاصله  سانتی متر و در هر ردیف به فاصله 20 سانتی متر کاشته شوند. در هر هکتار 80 تا 100 هزار نشا بگذارید و 15 الی 20 تن کاهو بعد از 40 روز برداشت کنید.

از انواع دیگر نشا کاهو و خود کاهو می‌توان به موارد زیر هم اشاره کرد که هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 • آرگولا (منداب)
 • کاسنی بلژیکی
 • کاهو روغنی (کره پیچ)
 • داودی خوراکی
 • قاصدک سبز
 • فرسی (کاسنی فرفری)
 • گوهر کوچک
 • ماچه (لامب)
 • مسکلون ( اسپرینگ میکس)
 • میزونا
 • برگ بلوطی
 • رومی

نشا کاهو اویکیف

 

 

خرید نشا کاهو

خرید انواع نشا کاهو در گلخانه آوین بسیار به صرفه است چرا که این نشاها از بذر نشا اصلاح شده تولید شده‌اند که برای تقویتشان از انواع تقویت کننده‌ها و کود کشاورزی استفاده شده تا در مقابل بسیاری از بیماری‌ها و قارچ‌ها مقاوم باشند و کشاورز را از سم کشاورزی بی‌نیاز کنند یا این که کم‌تر برایشان لازم شود.

علاوه بر آن در آوین امکان خرید اینترنتی نشا کاهو برای انواع نشا کاهو وجود دارد و حتماً لازم نیست برای خرید آن‌ها به صورت حضوری به نمایندگی‌های فروش و گلخانه‌ها مراجعه کنید و به راحتی در وقت خود صرفه جویی کنید. تمام این شرایط و مزایای خاص دیگری مثل مشاوره پشتیبانی تیم متخصص آوین باعث تمایز این گلخانه با سایر رقبا می‌شود.

خرید نشا کاهو

 

 

فروش نشا کاهو

همان‌طور که می‌دانید آوین فروش انواع نشا کاهو را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت انجام می‌دهد، اما اگر شما نیاز به خرید عمده نشا کاهو دارید و دوست دارید به جای خرید خودتان آن‌ها را به طور کلی پرورش دهید؛ می‌توانید با ایجاد خزانه و خرید بذر از آوین اقدام به پرورش آن کنید.

دقت کنید که اگر می‌خواهید انواع نشا کاهو شما هم مثل آوین در مقابل بسیاری از بیماری‌ها و آفات مقاوم باشد از روش‌های آوین کمک بگیرید تا نشاهایی که آماده می‌کنید علاوه بر کیفیت لازم برای کاشت کیفیت لازم برای فروش را هم داشته باشد و بتوانید از فروش و پرورش نشا به سود برسید.

فروش نشا کاهو

 

 

مشخصات نشا کاهو

نشاهای کاهوها همگی دارای چند نمونه برگ کوچک‌تر از نوع بزرگ و رسیده آن هستند که معمولاً تعداد این برگ‌های کوچک بین 2 الی 4 برگ خواهند بود. در انتهای این برگ‌ها و ساقه کوچکشان، ریشه‌ای کوچک به شکل همان سوراخ‌های سینی نشا قرار دارد که باید موقع کاشت آن را در زیر خاک قرار دهید تا مواد مغذی را به ساقه‌ها و برگ‌ها برساند.

در قسمت ریشه انواع نشا کاهو آوین پودری معمولاٌ سفید رنگ نیز قرار دارد که همان کمپوست است که باعث رشد و تقویت بهتر و سریع‌تر نشا شده است. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که نشا کاهو شما سالم است و ایرادی ندارد که بعد باعث افت کیفیت کاهوها و یا آفت زدگی آن‌ها شود، نشا کاهو را با نشاهای کاهو سالم مقایسه کنید و هر تفاوتی مثل تغییر رنگ در ساقه‌ها و برگ‌ها را جدی بگیرید.

اگر نشا کاهوی سالم را نمی‌شناسید می‌توانید از عکس‌های اینترنت یا همین مقاله اطمینان حاصل کنید.

مشخصات نشا کاهو

 

مزایای استفاده از نشا کاهو

با استفاده از نشا، امکان تولید چندمرتبه‌ای کاهو در طول یک فصل رشد وجود دارد؛ زیرا از مزایای نشا می‌توان به کاهش فصل رشد محصول اشاره کرد. نشا‌ها احتمال تأثیرات منفی عوامل بیماری‌زا و آفات بر محصول را کاهش می‌دهند.

تولیدکننده با استفاده از روش کشت نشا کاهو، کنترل بهتری بر مراحل رشد محصول دارد و محصول به‌دست‌آمده کیفیت بهتری خواهد داشت؛ به همین دلیل است که امروزه از این روش کشت بیشتر از روش کشت محصولات به صورت مستقیم استفاده می‌کنند.

نکات کاشت نشا کاهو

نشاها، نهال‌هایی با تعداد ۴ الی ۶ برگ و اندازه کوچک هستند؛ این نهال‌ها در ظروف کاشت مخصوص پرورش داده شده و در محیطی معقول و مناسب نگهداری می‌شوند؛ برای آشنایی با ویژگی‌های نشا می‌توان به سالم و قوی‌بودن و فاقد صدمه و نقص ناشی از آفات سبزی اشاره کرد.

مراحل کاشت هر نوع نشا کاهو متفاوت است؛ همچنین در کاهو تنوع بسیاری وجود دارد. کاهو را می‌توان در مزرعه و گلخانه یا در فضای خانه‌ مانند گلدانی در بالکن یا در باغچه خانه ‌پرورش داد و محدودیتی ندارد. بعد از انتخاب مکان موردنظر برای کاشت نشاها باید موارد آب، خاک، دما و فضا را بررسی کرد.

نحوه آبیاری

کاهو باید به طور مداوم آبیاری شود تا خاک آن مرطوب بماند؛ اما این موضوع به معنی آبیاری بیش از حد نیست؛ زیرا این کار باعث پوسیدگی ریشه، توقف رشد و در نتیجه مرگ محصول می‌شود. پس لازم است تا مقدار مناسب و شیوه آبیاری صحیح را بدانید تا محصولاتی باکیفیت داشته باشید و ضرری را متحمل نشوید.

خاک مناسب

خاک سبک و خنک لازمه رشد خوب انواع کاهو است. اضافه کردن مواد آلی مناسب مانند کود دامی منجر به تأمین مواد مغذی و بهتر رشد کردن کاهو می‌شود و باعث می‌شود تا محصولی باکیفیت را برداشت کنید؛ بنابراین توجه به نوع خاکی که استفاده می‌کنید، برای داشتن کاهوهای تازه و مقوی بسیار مهم است.

دمای لازم

دما عامل مؤثری در کاشت موفق نشا کاهو است و کشاورزان باتجریه اهمیت این عامل را به خوبی می‌دانند. فصول بهار و پاییز دمای نزدیکی به دمای ایده‌آل لازم برای کاشت کاهو دارند؛ بنابراین کاست نشاهای کاهو در این فصول می‌توان کمک زیادی به رشد بهتر آن‌ها بکند.

اگرچه در تابستان یا مناطق گرمسیر با قرار دادن نشاها در سایه و جلوگیری از تابش نور و گرمای زیاد حتی در مناطق سرد با پوشاندن مناسب نشاها تا حدی می‌توان دمای متعادلی را برای کاشت نشا برقرار کرد. از این رو توصیه می‌کنیم که دمای مناسب را در گلخانه خود برای رشد بهتر نشاهای کاهو تأمین کنید.

فضای کافی

اگر مکان انتخابی شما برای کاشت گلخانه یا مزرعه است، باید نشاها را بافاصله ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متر و ردیف‌های ۳۰ تا ۴۵ سانتی‌متر از هم بکارید؛ اما اگر مکانی کوچک‌تری مانند گلدان را انتخاب کرده‌اید، بهتر است حداقل قطر دهانه گلدان ۱۵ سانتی‌متر باشد.

نشا کاهو در گلدان باید با فاصله ۵/۱ تا ۵/۲ سانتی‌متر از هم قرار بگیرند تا فضای مناسب برای رشد آن‌ها فراهم باشد. انتخاب فواصل کمتر از مقدار ذکر شده باعث می‌شود که نشا فضای کافی نداشته باشد و خوب رشد نکند.

 

قیمت نشا کاهو

انواع نشا و انواع نشا کاهو در آوین کیفیت فوق‌العاده‌ای داشته که باعث تمایز آن‎‌ها با محصولات سایر رقبا است؛ اما کیفیت و حتی مشاوره پشتیبانی متخصصان و مشاوران آوین برای کشاورزان عزیز باعث نشده تا قیمت‌های آوین بالاتر از بقیه مراکز فروش و گلخانه‌ها باشد و اتفاقاٌ ما حواسمان به این دغدغه مهم هم بوده تا قیمت‌ها را منطقی و بر اساس نرخ مصوب تعیین کنیم.

به طور کلی قیمت‌ها بر اساس نوع کاهو و نشا مدنظر شما متفاوت است و بستگی دارد شما کدام نوع کاهو را می‌خواهید در چه فضایی (گلخانه یا زمین کشاورزی) پرورش دهید، اگر چه به دلیل نوسانات بازار این قیمت‌ها متغیر است؛ اما به طور کلی قیمت‌های انواع نشا کاهو رسمی بین 200، 250 و 500 تومان و انواع نشا کاهو سالادی بین 250، 400 و 700 تومان است.

قیمت نشا کاهو

 

 

تولید نشا کاهو

برای تولید نشا کاهو، باید ابتدا خزانه بسازید یا سینی مخصوص نشا تهیه کنید و بذر‌ها را در عمق 0.5 سانتی متری خاک کاشته و رویش را با خاک بپوشانید. بعد بذرها را آبیاری کنید و مدام حواستان باشد خاک نمناک باشد، برای مقدار نوری که باید به آن‌ها برسد و حتی آبیاری بذرها بهتر است از مشاوره آوین کمک بگیرید تا نشاها به خوبی رشد کنند.

تا زمانی که بذرها جوانه بزنند باید نور مستقیم به آن‌ها نخورد و حواستان به دمای محیط هم باشد، بعد از رویش اولین جوانه آن را به یک محیط آفتاب گیر انتقال دهید تا نشاها به اندازه کافی رشد کنند و بعد از آن نشاها را برای کشت به زمین انتقال دهید. برای پرورش نشا فقط به همین مطالب اکتفا نکنید و برای جزئیات را از متخصصان آوین کمک بگیرید.

تولید نشا کاهو

 

 

کشت نشا کاهو

بعد از انتقال نشا به زمین کشاورزی یا گلخانه، انواع نشا کاهو را از قسمت ریشه در خاک قرار دهید و بعد از کشت آن‌ها را آبیاری کنید دقت کنید کاهوها برای آب و هوای سرد و بارانی مناسب‌اند و به دلیل علاقه زیادشان به باران، باید همیشه خاکشان را مرطوب نگه دارید. دقت کنید به دلیل عدم علاقه کاهو و سبزیجات به آفتاب، بهتر است کاشت کاهو را در پاییز و بهار انجام دهید.

کشت نشا کاهو

 

 

پرورش نشا کاهو

برای پرورش انواع نشا کاهو، خوب است قبل از کشت خاک را سبک کنید تا بستر کشت مناسب‌تر باشد. در ادامه برای تقویت بهتر کاهوها باید در مراحل مختلفی از کشت به خاک انواع کود، سم و ضد قارچ را بر اساس نیاز  خاک و گیاه اضافه کنید. دقت کنید این اضافه کردن‌ها باید زیر نظر یک متخصص انجام شود تا مواد مغذی کم یا زیاد نشود؛ چرا که هر دو مورد باعث آسیب به کاهوها خواهند شد.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

برای پرورش بهتر انواع نشا کاهو و بقیه نشاها بهتر است خاک را قبل از کشت برای بررسی به آزمایشگاه‌های کشاورزی ببرید تا مقدار مواد مغذی موجود و مورد نیاز خاک اندازه گیری شده و بعد از آن در مراحل مختلف کاشت و داشت مواد معدنی مورد نیاز را به خاک اضافه کنید. دقت کنید که هر ماده‌ای باید در مرحله خاصی اضافه شود؛ چون هر کدام برای مواردی مثل گلدهی، رشد میوه و … مناسب هستند.

پرورش نشا کاهو

 

 

آدرس گلخانه نشا کاهو

انواع نشا کاهو در تمام گلخانه‌های آوین با بالاترین کیفیت به فروش می‌رسند، آوین دارای چند نمایندگی در شهرهای مختلف است که آدرس و شماره تماس گلخانه نشا کاهوها به شرح زیر است که از همه آن‌ها هم می‌توانید محصولات گلخانه آوین و هم خدماتش را دریافت کنید.

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

 • نمایندگی گلخانه آوین در سنندج: این نمایندگی در کردستان_ سنندج_ خیابان نمکی_ روبروی جهاد کشاورزی سنندج به نام فروشگاه باغبان قرار دارد که مدیریت آن توسط خانم مبارکی انجام می‌شود، این نمایندگی خدمات فروش نشا و قرارداد تولید نشا با شما کشاورزان عزیز را هم انجام می‌دهد که شماره‌های تماس آن 09186592335_ 09921151702_ 08733236758_ 09183734895 است.
 • نمایندگی کامیاران گلخانه آوین: نمایندگی کامیاران هم فروش انواع نشا کاهو، عقد قرارداد تولید نشا، مشاوره کشت و … را انجام می‌دهد. این نمایندگی با نام فروشگاه زارع توسط فرزاد محمدی اداره می‌شود که آدرس دقیق آن کردستان_ کامیاران_ چهار راه اصلی شهر_ 200 متر بالاتر از بانک ملی مرکزی است. شماره تماس این فروشگاه: 09183738958
 • شویشه نمایندگی دیگری از گلخانه آوین است که در کردستان_ شهر شویشه_ خیابان اصلی شهر قرار دارد و خدمات فروش نشا، قرارداد تولید انواع نشا کاهو و بقیه میوه و … را انجام می‌دهد که توسط مهندس میلاد مبارکی با شماره تماس 09186592335 مدیریت می‌شود.
 • قروه نمایندگی ای در جاده همدان_ روستای نارنجک با نام مجتمع گلخانه‌ای آوین داشته که انواع خدمات کشت و نشا را دارد و توسط مجتبی جلیلی اداره می‌شود. شماره تماس این مرکز 09182115522 است.
 • نمایندگی دهگلان_ موچش، خدماتی مثل فروش نشا و قرارداد تولید نشا را انجام می‌دهد و با شماره تماس 09186592335 در شهرستان دهگلان توسط خانم مبارکی مدیریت می‌شود.

آدرس گلخانه نشا کاهو

 

 

سخن پایانی

پرورش و کشت انواع نشا کاهو نیاز به علم، دانش و تجربیاتی دارد که هر کسی آن‌ها را نمی‌داند، اگر در این راه مشاورانی متخصص کنار شما باشند مسلماٌ مقدار باروری کشت و کار شما نیز افزایش پیدا می‌کند. مثلاٌ برای وارد کردن هر کود، سم یا تقویت‌کننده‌ای به خاک شما باید بدانید که آیا حالا وقت تزریق آن‌ها است یا خیر! یا این که خاک مورد کشت نیازمند آن‌ها باشد یا نه که این موارد را فقط یک متخصص می‌داند.

قبل از کشت انواع نشا کاهو بررسی کنید آن کاهو برای منطقه شما مناسب باشد و این که در گلخانه باروری بهتری خواهد داشت یا در زمین کشاورزی و بعد تصمیم به کشت آن بگیرید. از آنجایی که نشاهای کاهو در گلخانه آوین کیفیت بالایی دارند و در مقابل خیلی از آفات مقاوم هستند بهتر است خرید نشا یا بذر را از آوین انجام دهید.

سخن پایانی

 

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

تمامی محصولات آوین:

انواع نشاء: 
  انواع نشاء گوجه فرنگی :
نشاء گوجه فرنگی 8320
نشاء گوجه فرنگی گیلاسی
✅  انواع نشا گل کلم:
نشا گل کلم زودرس
نشا گل کلم دیررس
✅  انواع نشا کاهو:
نشا کاهو رسمی
نشا کاهو سالادی
نشا کاهو چینی
نشا کاهو فرانسوی قرمز
نشا کاهو فرانسوی سبز
نشا کاهو بیوندا
نشا کاهو باتاویا
نشا کاهو اوکلیف
✅  نشاء هندوانه
✅  نشاء کرفس
✅  نشاء بادمجان
✅  نشاء بامیه
✅  نشاء توت فرنگی
✅  نشاء کیل سبز
✅  نشاء جعفری فر
✅  نشاء سورل قرمز
✅  نشاء سوئیس چارد رنگی و خونی
✅  نشاء فیسالیس
✅  انواع نشاء فلفل:
نشاء فلفل دلمه
نشاء فلفل قلمی تند و شیرین
✅  انواع نشاء کلم پیچ:
نشاء کلم پیچ قرمز
نشاء کلم پیچ سفید

سایر مقالات:

بیماری برگ گوجه فرنگی
خواص گوجه فرنگی
مزیت های نشا گل کلم دیررس

 

 

مشاوره رایگان تولید و خرید نشا

20 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *